Юліана Козаченко: “На Запоріжжі від оподаткування нерухомості надходження до місцевих бюджетів зросли майже на 30 мільйонів”

За січень-жовтень місцеві бюджети Запорізької області отримали близько 70,7 мільйона гривень податку на нерухомість. Про це повідомила в. о. начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Юліана Козаченко. Вона зазначила, що надходження порівняно з минулим роком збільшились на 29,6 мільйона гривень.

Понад 77 відсотків від загальної суми сплатили власники нерухомого майна – юридичні особи – підприємства, установи та організації різних форм власності. Від них надійшло 54,8 мільйона, що на 20 мільйонів більше, ніж торік.

бюджети

Майже 16 мільйонів перерахували громадяни-фізичні особи, це на 9,4 мільйона перевищує минулорічний рівень

Найбільші суми податку забезпечили юридичні та фізичні особи м. Запоріжжя – майже 29 мільйонів, платники Мелітопольської ОДПІ спрямували до скарбниць громад понад 20 мільйонів, Бердянської – 6,4 мільйона, Вільнянської – 6,1 мільйона, Токмацької – більш ніж 4 мільйони, Пологівської – 3,6 мільйона та Енергодарської –  1,5 мільйона.

За даними ДФС у 2017 році у нашому регіоні платниками податку є 21 тисяча власників нерухомості

Нагадаємо, оподатковується як житлова, так і нежитлова нерухомість, у тому числі її частини. Податок сплачується лише за ту площу, яка перевищує пільгову. Щорічно органи місцевого самоврядування встановлюють ставки та пільги з податку. Відповідні рішення розміщуються на сайтах місцевих рад. З ними також можна ознайомитися на сайті фіскальної служби Запорізької області у рубриці “Рішення місцевих рад.

Крім того, додатково оподатковуються квартири площею понад 300 квадратних метрів та будинки у понад 500 квадратних метрів за підвищеною ставкою – 25 тисяч гривень.