Про це повідомили у Міністерстві інформаційної політики України, відповідаючи на депутатське звернення народного депутата Ігоря Артюшенка.

Зокрема, «Укрпошта» здійснює передплату російських видань з відвертою антиукраїнською пропагандою. В компанії можна отримати каталог з понад 700 видань країни-агресора, в яких переважає пропагандистська література. Народний депутат звернув увагу Міністтерства на декілька кричущих видань, які передплачує “Укрпошта”. Для прикладу можна звернути увагу на   «Военно-промышленный курьер», яка складається зі статей на кшталт «Бой под Кругами – кровавое позорище свидомых», або посібник «Русская школа», в якому вчителів закликають виховувати дітей згідно стандартів РФ.

«Укрпошта»

фото: Forpost

«Укрпошта»

фото: Forpost

Російська пропаганда присутня не лише у спеціалізованих, а й в історичних і навіть бульварних виданнях, які пропонує каталог. У виданні «Жизнь за неделю. Лучшее» безліч матеріалів, які славлять політику Путіна та «борьбу за независимость республик Донбаса».

У зверненні народний депутат вимагає надати інформацію, на підставі яких нормативно-правових актів регулюється діяльність «Укрпошти» щодо здійснення передплати російських видань.

В Міністерстві інформаційної політики України  підтвердили, що викладені нардепом факти дійсно  містять ознаки спланованої інформаційної операції, націленої на підрив інформаційної безпеки України та направили запити до ПАТ «Укрпошта», ДП «Преса, Міністерства інфраструктури та Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації  України  про недопустимість поширення антиукраїнської пропаганди та необхідності вживання відповідних дій.

Раніше експерти склали та передали до Служби безпеки України перелік ресурсів, інформація з яких порушує чинне законодавство. Враховуючи, що в Міністерстві визнали наявність пропаганди в виданнях, запропонованих «Укрпоштою», наступним відомством, яке перевірить діяльність компанії, стане СБУ.