Обсяги повноважень чинного українського президента Володимира Зеленського значно перевершують можливість його попередників, навіть ті, які мав авторитарний Віктор Янукович

Про це 7 вересня 2019 року заявив відомий журналіст, публіцист і громадський діяч Віталій Портников в ефірі програми “Суботній політклуб” на телеканалі Еспресо.TV.

“Зараз розподілу влади немає. Тому що законодавчої влади немає. Тому що президент приходить в парламент як до власного офісу і говорить депутатам, як їм правильно працювати. Немає уряду, як би залежав від партій. Немає уряду політиків, який передбачено нашою Конституцією. Уряд є продовженням президентського офісу. Значить, фактично, за всі справи в нашій країні відповідає рівно одна й та й ж людина. За президента – президент Володимир Зеленський, за уряд – президент Володимир Зеленський, за парламент – президент Володимир Зеленський. Залишилося тільки встановити жорсткий контроль над судовою владою. Щоб наша країна стала точною (хоча, можливо, карикатурною) копією сусідньої Російської Федерації і Республіки Білорусь”, – пояснив він.

При цьому, як зазначив Портников, у Зеленського, на відміну від Януковича, немає сильної, дієздатної опозиції.

“Сьогоднішня Україна нагадує мені Росію і Білорусь набагато більше, ніж у нещодавньому минулому. І я би сказав, що вона нагадує мені  Росію і Білорусь набагато більше, ніж в часи правління Віктора Януковича. Тому що тоді в країні була авторитетна опозиція, яка мола практично майже половину голосів в українському парламенті і могла б, якщо треба, силою блокувати антидержавні дії тодішньої влади, як це було із Харківськими угодами. Тепер цієї опозиції волевиявленням українського народу немає”, – сказав журналіст.

“Український народ сам вибрав собі Білорусь”, – наголосив Портников.

За його словами, в тому немає нічого дивного, адже 75% українців протягом останніх 25 років “завжди вважали найкращим політиком світу Олександра Григоровича Лукашенка”

“Така деградація думок обов’язково має призвести до деградації суспільства і держави. І все це має звалитися нам на голову. Воно і звалилося. Тепер подивимося, як в цьому жити”, – підсумував Портников.