В ефірі ток-шоу “Свобада слова” на ICTV, головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко розказав як контролюватимуть роботу продовольчих ринків та як будуть карати в разі порушень.

Контролювати роботу продовольчих ринків в умовах карантину будуть державні структури без залучення органів місцевого самоврядування.

«Буде забезпечене щоденне інспектування представниками державної служби з питань безпечності харчових продуктів та щоденний дозвіл на відкриття або закриття ринків», — розповів він.

За його словами, якщо ринок порушить норми, то наступного разу його зможуть відкрити не раніше ніж через сім днів після того, як він усуне порушення.

«Буде контроль держави без залучення органів місцевого самоврядування», — наголосив Ляшко.

Раніше у МОЗ повідоляє про правила, які повинні будуть дотримуватися на ринках та умови для відновлення їх роботи.

Правила розробили МОЗ та Мінекономіки, вони передбачають:

– працівники, продавці і відвідувачі ринку повинні бути у захисній масці або респіраторі і мають проходити температурний скринінг;

– на кожному вході (в’їзді) на ринок повинні стояти антисептики;

– на 10 квадратних метрах повинен бути один покупець, не більше;

– контактні поверхні треба дезінфікувати кожні три години;

– в кінці робочого дня мають відбутися прибирання та дезінфекція;

– не повинно бути стихійної торгівлі на території ринку.

Також є умови для продавців: щонайменше 3 метри відстані між їхніми робочими місцями та наявність захисних екранів між продавцями і покупцями.

Працівники ринку мають інформувати відвідувачів про встановлені обмеження та про профілактику коронавірусу, а також контролювати виконання цих вимог і оперативно усувати порушення.

Джерело – Громадське