Паркувальні місця для людей з інвалідністю використовуватимуть за призначенням: нардепи подали відповідний законопроєкт

Народні депутати включили до порядку денного законопроєкт, який дозволить інспекторам із паркування притягувати до відповідальності водіїв, що незаконно паркуються на місцях для людей з інвалідністю. Про це йдеться у дайджесті Центру спільних дій.

На думку аналітиків, це допоможе захистити паркувальні місця, які відведені для людей із інвалідністю, оскільки зараз карати порушників може лише поліція.

“Це неефективно, адже поліцейські, через високе навантаження, не завжди здатні вчасно реагувати на подібні порушення”, – вважають в організації.

Так, людям з інвалідністю буде простіше потрапити на спеціально облаштовані для них місця. До того ж, це забезпечить дотримання принципу невідворотності покарання.

Окрім того, якщо законопроєкт ухвалять, громади отримають додаткове джерело доходів. Адже гроші, отримані зі штрафів, будуть надходити до місцевих бюджетів.

Наразі торгові центри, супермаркети та інші заклади, які мають власну парковку, зобов’язані облаштовувати не менше 10% паркомісць для людей з інвалідністю. Такі місця облаштовуються найближче до входу, що зручно для водіїв-порушників.