Мешканці Запоріжжя ініціювали збір підписів під петицією Запоріжжю – вулицю імені Івана Анікейовича Залужного!

Автор петиції – Дмитро Кирильчук.

Хлопець вважає доречним та необхідним встановити меморіальну дошку та надати назву одній з вулиць міста на честь Івана Анікейовича. Вибрати підходяще місце та вулицю Дмитро пропонує місцевій владі й запевяняє – цю людину треба вшанувати гідно.

Нагадаємо, Іван Залужний помер на 104 році життя 31 жовтня. Чоловік є цілою легендою та символом епохи. До останнього подиху він маю світлий розум та міцний патріотизм.

У молодому віці був призваний на військову службу, воювати довелося під Сталінградом та на Далекому Сході. По закінченні війни, відбувався тривалий процес відновлення країни та реабілітації, що безперечно позначилося на добробуті українських сімей. Іван Залужний дослужився до капітана I рангу, а по закінченні війни продовжив службу в армії.іван залужний

Іван Залужний виховав доньку Галину, а пізніше вкладав свою душу та хоробре серце в онука Івана, якого назвали на честь діа-героя. У 2015 році, захищаючи України на Донбасі, онук Івана Залужного загинув. Після трагічних подій в родині, чоловік неодноразово закликав почесних ветеранів війни зупинити дії диктатора Путіна, про це він вперше сказав на похороні свого героїчного онука.

У серпні 2014 року на похоронах свого єдиного онука Івана Гутніка-Залужного, вбитого російсько-терористичними військами під час війни на сході України, виголосив промову до своїх бойових побратимів, закликаючи їх зупинити Володимира Путіна та не допустити ескалації конфлікту. Наприкінці квітня 2015 року в мережі з’явився відеоролик, присвячений до 70-річчя перемоги над нацизмом, що розповідав історію Івана Залужного та його онука.

Поховали легендарного запоріжця 3 листоспада, прощання відбулося на Алеї захисників.

Читайте нас у телеграм – https://t.me/regionnews_net_ua