Нещодавно у Бердянську зловмисник вчергове повідомив про замінювання навчальних закладів. Тепер невідомий вимагав передати йому гроші в сумі 100 тисяч гривень.

Вчора, 20 грудня, близько 18 години три школи курортного міста отримали повідомлення від невідомого про те, що будівлі заміновано. Щоб уникнути вибуху зловмисник вимагав передати йому 100 тисяч гривень. Згодом аналогічне повідомлення отримали ще дев’ять навчальних закладів, повідомляє пресслужба відомства.

На місце події негайно виїхали всі відповідні служби. Зараз проводиться перевірка. Наразі працівники шкіл та учні евакуйовані.

За даним фактом відомості внесені слідчим до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.

Станом на 10: 00 перевірено чотири школи та прилеглі території. Тут вибухонебезпечних предметів не виявлено. Перевірка триває.

Нагадаємо, 16 грудня, директор однієї зі шкіл Бердянська на електронну пошту отримав листа, у якому йшлося про замінування будівлі й вимоги перевести на банківську картку зловмисника 50 тисяч гривень. Аналогічні повідомлення отримали ще три навчальні заклади, повідомляє пресслужба відомства. На щастя, тоді інформація про замінування не підтвердилася.