За програмами «Здорова Україна» та «Велике будівництво» в трьох містах Запорізької області (Запоріжжя, Бердянськ і Мелітополь) побудуються урбан-парки. В курортному місті Бердянську збираються демонтувати комплекс будівель і споруд «Торпедо», щоб побудувати тут сучасні спортивні майданчики.

За результатами експертизи КП «Архітектурно-планувальне бюро» трибуни й об’єкти нерухомості на території стадіону «Торпедо» знаходяться в аварійному стані й ремонту не підлягають. Тому враховуючи концепцію урбан-парку аварійні споруди знесуть. Завтра депутати мають виділити 6 млн. Грн на демонтаж, повідомляється на сайті Бердянської міської ради.

Окрім цього треба ще списати даний об’єкт з балансу і припинити право комунальної власності. Якщо вдасться це все виконати, то вже в кінці лютого 2022 року розпочнеться будівництво урбан-парку.

Нагадаємо, у Запоріжжі урбан-парки збудують на території парку Трудової слави напроти будинку №19 по вул. Південноукраїнській та в західній частині парку Трудової слави напроти будинку №8 по вул. Паркова. В Бердянську – навпроти будинку №47 по вул. Грецькій та в західній частині території стадіону «Торпедо» по вул. Лютеранській, 40. У Мелітополі – в західній частині Мелітопольського міського парку культури і відпочинку ім. Горького біля стадіону «Спартак» ім. О. Олексенка та в південній частині Мелітопольського міського парку культури і відпочинку ім. Горького біля житлових будинків №4 та №6 по вул. Шмідта. 12 листопада, під час проведення 6-ї Запорізької обласної ради було виділено 294 тисяч гривень на проведення проєктно-кошторисної документації для будівництва майбутніх урбан-парків.

Для довідки: Урбан-парк – це вільний простір, кластер для занять спорту та активного відпочинку. На території парку зазвичай працюють: бігові доріжки, скейт-парки, майданчики для паркуру, баскетболу, стрітденсу, стрітфутболу тощо. Простіше – майданчики для вуличних видів спорту та культур.

Фото: Google.com