Тиджень тому мешканці Запоріжжя, особливо ті, що мешкайють у приватному секторі, звернули увагу на низьку, за їхніми словами якість газу. Конфорки горіли не блакитним, як це необхідно, а червоним вогнем.

Розповідають, що над комфоркою можна було спокійно проводити рукою  – не пекло, лише трохи гріло. Чайник на два літра закипав за 20  хвилин. Випадки далеко не поодинокі. Редакція кинула клич у соціальних мережах, люди у коментарях підтвердили, що проблема є, надісилали фото та відео.

Запоріжці,зізнавайтеся, у кого ще горить червоний вогонь на конфорках,але не гріє?

Опубліковано Miroslava Balaban Неділя, 14 жовтня 2018 р.

 

Запоріжці переконані – їх обкрадає ПАТ “Запоріжгаз”, розбавляючи газ іншими речовинами. У підсумку люди втрачають час – на приготування їжі та гроші, бо лічильник рахує як завжди. Після війни запоріжців з компанією монополістом через прилади обліку газу, люди вже не хочуть вірити у збіг обставин.

Редакція поцікавилася у “Запоріжгазу” що відбувається з блакитним паливом. Навряд запоріжців ця відповідь влаштує, втім, подаємо коментар Наталії Гринь, прес-секретарки компанії.

“Вести мову про те, що ми подаємо неякісний газ взагалі не варто. У нас система герметична, підмішати іншу речовину до газопроводу фізично неможливо”. Ми вважаємо, що така ситуація спровокована відсутністю доступу кисню  до приміщення, де стоїть газова плита. Коли працює газова пічка, необхідно вікривати вікно на провітрювання, ми на це часто звертаємо увагу мешканців. Друга причина – сама плита, яку очевидно треба прочистити. Взагалі технічний огляд газових плит потрібно проводити один раз на три роки. Кожного місяця ПАТ “Запоріжгаз” разом з “Укртрансгазом” заміряє показники якості – порушень не виявляли, ні у Запоріжжі, ні у будь-якому іншому місті України” – розказала Наталія Гринь.

Повірити на слово звісно ми можемо, але це, як показує досвід, дорого коштує. Тож журналісти вирішили пошукати думки експертів з приводу можливості чи неможливості зниження якості газу. Наткнулися на коментар заступника директора науково – технічного центру “Психея” Геннадія Рябцева.

“Всім відомо, що калорійність газу зараз значно нижче, ніж була в радянські часи. Підтвердження цьому може отримати кожен бажаючий, якщо порівняє, за скільки хвилин у нього закипав чайник кілька років тому і закипає зараз”, – сказав пан Геннадій.

“Розбавляють?” – запитав у спеціаліста журналіст. “Ні, не розбавляють. Існують технології вирівнювання калорійності газу, які застосовувалися для того, щоб газ, який надходить з різних джерел, мав однакову калорійність на західному кордоні України. Звичайно, це не розбавлення газу повітрям, оскільки це вибухонебезпечно, а додавання певних сполук, наприклад, азоту. У результаті цієї маніпуляції, якість газу можна знизити на 30%”, – пояснив Рябцев.

Він також звернув увагу на стан та вік газових плит, які використовують українці. Та підтвердив тезу Наталії Гринь з приводу необхідності проведення планового ТО чи заміни плити.

Часто у людей плити стоять по 20 років, і вони працюють, м’яко кажучи, не зовсім коректно. А від цього залежить, скільки тепла виходить при згорянні у кожному конкретному випадку. Найчастіше коректніше звернутися до фахівця газової служби, щоб вам провели експертизу і перевірили, чи добре працює ваша плита – порадив Геннадій Рябцев.

З коментарів виходить, стан плит справді впливає на віддачу енергії при згорянні. А ще – калорійність газу таки можна знизити, навіть на 30%. Втім, повірити, що у великої кількості запоріжців одночасно зламалися газові плити теж дуже складно.