Проектна команда Є-data запустила п’ятий Національний конкурс журналістських розслідувань та аналітичних досліджень на основі відкритих даних «Є-розслідування». Основним завданням є популяризація відкритих реєстрів, відкритих баз даних та е-сервісів з використання публічних фінансів, а також підвищенні якості розслідувань через використання open data.

До участі запрошуються журналісти та громадські активісти, які бажають розслідувати випадки нецільового використання бюджетних коштів та завдання шкоди громадським інтересам у секторі публічних/бюджетних фінансів.

Конкурсні роботи мають базуватися на відкритих базах даних з використанням електронних сервісів для пошуку інформації e-data.gov.ua чи www.007.org.ua із посиланням на них. Схвалюється використання й інших е-сервісів та пошукових систем відкритих даних. Однією з умов є публікація конкурсних робіт у ЗМІ чи нових медіа.

Вікових обмежень для конкурсантів не існує. Матеріали подаються на електронну адресу 007inform@gmail.com. До конкурсу допускаються роботи, які раніше не брали участі в конкурсі «Є-розслідування».

Матеріали можна подати до 9 грудня 2018 року.

Призовий фонд – 120 тисяч гривень (з врахуванням оподаткування) та технічна підтримка на 30 тисяч гривень.

При оцінюванні роботи, до уваги братимуться аналітичність дослідження, розслідування проблеми, її гострота та актуальність, стиль викладення матеріалу, використання графіки чи інших елементів представлення масивів даних, а також відповідність роботи тематиці конкурсу.

У номінації «Журналістське розслідування» роботи оцінюватиме фахове журі. Переможців в номінації «Читацькі симпатії» – визначать відкритим голосуванням.

Усі конкурсні роботи приймаються на електронну пошту 007inform@gmail.com.

Більше деталей за посиланням – https://www.007.org.ua/contest/6/rules

 Проект реалізується командою Є-data та «Пошуково-аналітичною системою .007» за підтримки програми «Ефективне управління державними фінансами», що реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH,  за  дорученням  Урядів Німеччини та Великої Британії.

Медіапартнери: UA: Перший, Громадське радіо, Український кризовий медіацентр

Методологічний партнер: Investor Relation Agency.

Контактна інформація за телефоном +380676722288, edataua@gmail.com