Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що українські порти зазнали понад мільярд гривень збитків через дії Російської Федерації в Азовському морі, передає Радіо Свобода

«Маріупольський порт був змушений перейти на чотириденний робочий тиждень. Ми бачимо постійні зупинки українських та іноземних кораблів в Азовському морі, Керченській протоці, аж до того, що судновласники зазнають збитків через простій кораблів. Це близько 15-50 тисяч доларів на добу. Середній час затримки кораблів досягає понад 30 годин, і це втрати не тільки України, але і європейських платників податків, оскільки продукція з цих портів йшла на ринки Європи», – зазначив міністр.

Нагадаємо, що 25 жовтня, в Європарламенті засудили порушення Росією українського суверенітету в Азовському морі і розкритикували штучне блокування торговельних суден. Крім того, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликав всі країни-члени Європейського Союзу в Раді ЄС бути готовими посилювати санкції стосовно РФ у разі загострення ситуації в Азовському морі.

В резолюції висловлюється стурбованість постійною мілітаризацією Росією в регіоні Чорного та Азовського морів і засуджуються зловживання РФ з надмірними перевірками торгових суден України і країн-членів Євросоюзу в Азовському морі.

Президент України Петро Порошенко привітав резолюцію Європарламенту. Він підкреслив, що “Євросоюз спільно з Україною протидіятиме “повзучій анексії” Росією Азовського моря і порушень свободи судноплавства”.

Читайте також: Сколько обещаний выполнили мэры крупных украинских городов – статистика