«Ще одна яскрава маніпуляція, запущена через соціальні мережі та зливні бачки» – проект «по той бік новин»

Користувачі соціальних мереж обурені – по мережі “гуляє” інформація, мовляв, з 2019 року жінок чи не насильно будуть змушувати повертатися на роботу після пологів, а сидіти з дитиною буде муніципальна няня, на яку держава буде виділяти 1500 грн. у місяць.

Чи правда це?
Журналісти інформаційної кампанії «По той бік новин», спрямованої на підвищення медіаграмотності, наочно доводять, що дані статті ніщо інше, як фейк. І ось чому:
Спочатку скажемо правду – тоді роз’яснимо:

Декретна відпустка з 2019 року буде точно такою ж, як і весь попередній час. Із збереженням місця на роботі та допомогою на дитину.

Жінка може перебувати у «декреті» допоки дитині не виповниться 3 роки.

Так само при народженні дитини жінка отримає грошову допомогу у розмірі 10 тисяч 320 гривень. А потім ще 30 тисяч 960 гривень впродовж 36 місяців (по 860 гривень щомісяця).

Чому взагалі про це пишемо?

Тисячі користувачів шерили інформацію, мовляв, з 2019 року декретна відпустка скасовується, а держава виділятиме тільки 1500 грн на няню для малечі. Ну і все це супроводжувалося словами «любові» про уряд та парламент, розрахунками, скільки коштує няня і як можна залишити одномісячну дитину вдома із чужою людиною. Виникали питання, чи буде покривати держава доставку грудного молока для малюків і т.п..

По факту, користувачі повелися на те, що викликало емоції і вирішили не перевіряти інформацію з першоджерел.

Що ж трапилося?

З 1 січня Міністерство соціальної політики запускає пілотний проект «Муніципальна няня». Він має на меті допомогти сім’ям, які користуються послугами няні і допомогти фінансово жінкам, які хочуть раніше вийти на роботу. Проте неважливо, жінка працює чи знаходиться дома у відпустці по догляду за дитиною, вона може скористатися послугами няні, з якою попередньо підписати договір і отримати невелику компенсацію за її послуги. Загалом, держава повертатиме 1500 грн в місяць. Відповідну Постанову затвердив Кабмін.

І ще трішки про суть питання:

Право на відпустку по догляду за дитиною затверджене в Законі України «Про відпустки», а також в Законі України «Про загальнообов’язкове державне страхування». Закони мають вищу юридичну силу, аніж постанови, накази та рішення виконавчої влади – тобто Кабінету міністрів України, профільних міністерств, а також органів місцевого самоврядування.

Щоб скасувати декретну відпустку необхідно внести зміни в законодавство. Такі зміни можна внести тільки через Парламент. Тобто, спочатку необхідно розробити відповідний законопроект, він має пройти відповідні профільні комітети у Верховній Раді. Тоді набрати щонайменше 226 голосів народних депутатів і отримати підпис Президента України. І це ще дуже скорочений опис процедури.

Не розганяйте зраду і не вірте на слово! А якщо щось викликає емоції і негативні коментарі, заглиблюйтеся в суть питання.

Джерело