13 грудня 2018 року відбудеться перша офіційна прес-конференція «Женевського призову» в Україні. Ця організація спеціалізується на захисті цивільних осіб під час збройних конфліктів і просуванні норм міжнародного гуманітарного права у всьому світі. Сьогодні представництва «Женевського заклику» діють в Іраку, Малі, Сирії, Туреччині та інших країнах, де ведуться бойові дії.

Одне з головних завдань «Женевського заклику» — стимулювати комбатантів брати на себе зобов’язання щодо захисту прав і гідності мирного населення. Організація планує запустити відповідну інформаційну кампанію для підтримки культури гуманності в умовах бойових дій в Україні.

«Женевський заклик» — нейтральна організація, яка розробляє і просуває рекомендації та навчає учасників бойових дій нормам поведінки в умовах воєнних дій. У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні «Женевський заклик» нагадує, що існують правила поведінки учасників збройних конфліктів. Комбатанти повинні утримуватися від невибіркових атак, а також усвідомлювати різницю між силовими структурами та цивільним населенням при проведенні бойових операцій, враховуючи що цивільні не можуть бути ціллю.

Нижче наводяться 5 ключових норм, дотримання яких є обов’язковим для всіх воюючих сторін:

  1. Не можна нападати на цивільних, атакувати їх власність або цивільні адміністративні будівлі;
  2. Під час атаки і перед нею слід вжити всіх необхідних запобіжних заходів для захисту цивільних осіб;
  3. Необхідно з повагою ставитися до дітей. Неприпустимо будь-яким чином залучати і асоціювати дітей з бойовими діями;
  4. Необхідно з повагою ставитися до медичного персоналу, лікарень і карет швидкої допомоги;
  5. Не можна перешкоджати наданню гуманітарної допомоги цивільному населенню, яке її потребує.

Про організацію:

«Женевський заклик» — міжнародна недержавна гуманітарна організація, яка займається захистом цивільного населення в збройних конфліктах. «Женевський заклик» зосереджує свої зусилля на захисті дітей від наслідків збройних конфліктів, забороні сексуального насильства і гендерної дискримінації, захисті медичних місій та забороні використання протипіхотних мін під час військових дій.

Організація була заснована у 2000 році в Женеві (Швейцарія) з метою залучення суб’єктів військових конфліктів до дотримання норм міжнародного гуманітарного права. Сьогодні представництва «Женевського заклику» працюють в країнах Азії, Африки, Латинської Америки та Близького Сходу. Ми сприяємо тому, щоб супротивні сторони більшою мірою шанували закони збройного конфлікту та підтримуємо ініціативи місцевих громад для покращення власної безпеки.

З 2018 року організація представлена ​​в Україні.