Понад півтисячі запоріжців вийшли сьогодні на акцію протесту проти капітуляції України. Учасники заходу заявили:

“Ми не уповноважували Кучму від імені українського народу підписувати документ, який змусить Україну діяти за планом Путіна. “Плану Штеймайєра” фактично не існує, а ті умови, що підписав Кучма – це капітуляція. Ми цього терпіти не будемо!”.

Важливим є те, що на акцію прийшли як прості запоріжці, так і бійці АТО, волонтери та учасники Революції Гідності.

“Якщо ви сумніваєтеся, що ж саме нам дасть вчорашній підпис Кучми, капітуляцію чи перемогу, то я пропоную вам подивитися на реакцію ворога. Сьогодні в Росії та на окупованих територіях справжнє свято. Вони радіють, бо вперше за роки війни ми здаємося, при чому добровільно. Українська влада такого напідписувала, що це дає їм тотальну перемогу. Цей документ не приєднує до України Донбас, а навпаки, Україну до Росії. Хочу застерегти всіх від того, щоб ми не велися на провокації, бо саме цього хочуть наші вороги. Я переконаний, – наша сила в єдності та адекватності. Вже завтра наш мітинг побачить всі – центральна влада, місцева, наші силовики, бойовики. Вони зрозуміють – злитися не вийде, бо якщо цей процес продовжиться, нас буде в десятки разів більше” – заявив офіцер  запасу Валерій Прозапас.

Надія Мороз, відома запорізька волонтерка розповіла присутнім про те, що після приходу нової влади відбувається в українській армії. Вона розказала про переживання бійців, скорочення медиків та скасування державних замовлень на потреби армії.

“Я є свідком того, як наша армія поставала з тонких футболок, майок та сухих пайків, як вона на очах ставала іншою – оснащеною доброю зброєю, гідним одягом та якісним харчуванням. Зараз усе це вже нікому не потрібно, з армії звільняють медиків, “Укроборонпром” не отримав жодного замовлення на потреби війська. Хлопці з передової дзвонять мені і кажуть – “Надія, ти там ближче, розкажи як орієнтуватися, що відбувається в країні?” Це страшно, на це не можливо дивитися, мусимо реагувати, наші військові – це єдині захисники – зі сльозами на очах розказала волонтерка Надія Мороз.

Люди обіцяли зустрічатися на Майдані й надалі, якщо їхні вимоги будуть проігнорованими.

З поміж іншого, найбільш важливими умовами, які висунули запоріжці є:
  • оприлюднення повного документу з усіма додатками, які вчора підписав Кучма;
  • оприлюднення стенограми переговорів Зеленського з Путіним:
  • призупинення відводу українських військ з нинішніх позицій.

“Зеленський обіцяв перед виборами узгоджувати кожен свій пух, нехай виконує” – сказали присутні.