У мерії натякнули, що обшуки провели не випадково зараз, бо ж справа була відкрита ще у 2018 році.

Колентував ситуацію від імені міської влади директор Департаменту правового забезпечення Валерій Зломинога. Він запевнив, що правоохоронці чекали зручного часу, щоб воскресити питання ще 2018 року. Також нагадав ситуацію з обшуками в аеропорту і поєднав їх.

Справа за якою було вручено підозру стосується подій 2017 року – встановлення насосів у багатоквартирних будинках. Відкрито її було у 2018 році, а підозру вручили лише сьогодні. Тобто правоохоронці чекали зручного часу?

– Виникає декілька питань – чому у правоохоронців стільки лежала ця справа? Невже не було іншого часу, невже цю справу потрібно було розслідувати так довго? Також є інше питання – невже продовжується тиск після аеропорту? Звичайно, таке буває, що документи кілька років пролежали «в столі», але це дуже дивно – протягом такого тривалого часу розслідувати справу, за якою є документи та доведені факти. Це виглядає так, ніби її тримали для зручного випадку, – зазначив Валерій Зломинога.

За словами директора правового забезпечення міської ради, після ознайомлення з підозрою виникає ще одне питання.

– Дивує позиція правоохоронців. Вона полягає у наступному. З однієї сторони держава через Державну експертизу погоджує ціну на закупівлю матеріалів, що ціни гарні і можна закуповувати. З іншої сторони приходять правоохоронці і кажуть, що це дорого, – сказав Валерій Зломинога.

Це вже не перший випадок тиску на міську владу по справам, які були відкриті кілька років тому. Попередній випадок пов’язаний з обшуками на території Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». При цьому були вилучені документи стосовно будівництва нового пасажирського терміналу, які не мали жодного відношення до справи. Відзначимо, кілька днів тому суд зобов’язав повернути всі вилучені тоді документи.