Вчора з’явилася інформація про перші випадки зараження COVID-19 в Запорізькій області. Інфікованих виявили в Запоріжжі, Мелітополі та Мелітопольському районі. У Бердянську, яке є одним з найбільших міст в області ситуація стабільна, заражених наразі немає.

Втім, підготовка до можливого проникнення вірусу вже ведеться. Зокрема, раніше ми повідомляли про виділення чверті мільйона гривень народним депутатом округу Олександром Пономарьовим. Кошти були виділеними із власного бюджету на закупку засобів захисту для медиків. Досвід Тернополя, де заразилися декілька медиків доводить, що у Бердянську пішли правильним шляхом, захистивши тих, хто повинен рятувати життя.

Сьогодні десятки коробок з усім необхідним доставили до Бердянського територіального медичного об’єднання.

Медики отримали спеціальні стерильні рукавички, респіратори третього рівня захисту, ізоляційні костюми, захисні окуляри багаторазового використання, ізоляційні халати, медичні шапки, спеціальні довгі хірургічні рукавиці, багаторазові захисні маски зі змінними фільтрами, бахіли, захисні одноразові маски, медичні щитки для захисту обличчя.

Аналогічні набори спецзасобів будуть доставлені і в інші лікарні 78 округу, виходячи з кількості медперсоналу і населення.

Одразу після доставлення, якість спецзасобів оцінило керівництво, головний лікар Дмитро Єгоров, його заступник Тамара Олейникова і завідувач реанімаційного відділення Рашид Насібулін. Дмитро Володимирович навіть приміряв один з ізоляційних костюмів та відмітив його зручність.

Костюм зручний, наскільки це можливо. Хоч виготовлений він за сучасними технологіями із сучасних матеріалів, через свою специфіку та захисні функції, працювати в ньому все одно буде непросто. Окуляри будуть запотівати, маска буде натискати, як показує нам досвід європейських колег, в костюмі буде спекотно. Працювати в такому костюмі за нормативами можна близько трьох годин, потім повинна відбутися повна зміна персоналу.

Розуміючи, що більшість українських медиків наявність спецзасобів вважають розкішшю, Тамара Олейникова високо оцінила внесок нардепа у здоров’я мешканців округу.

Ця допомога дійсно неоціненна, — звернулася до народного депутата Тамара Олейникова.

– У нас був зовсім невеликий запас засобів індивідуального захисту, якого б з натяжкою вистачило на кілька днів. Ми готуємося до можливого спалаху захворювання в нашому місті, і медики перші зустрінуться віч-на-віч з коронавірусом. Дуже важливо, що ми не будемо беззахисними. Бо ж наше призначення лікувати, а не хворіти.

Дуже важливо, що допомога була доставлена в короткі терміни, адже сьогодні дістати подібні медичні товари дуже складно. На покупку засобів захисту для медпрацівників Олександр Пономарьов виділив 250 тис. грн. Але навіть цієї значної суми виявилося недостатньо на покупку всього, що необхідне медикам для безпечної роботи. У підсумку на придбання засобів індивідуального захисту було витрачено набагато більше.

Сам же нардеп відмітив, що зіткнувся із нечесністю продавців необхідних для захисту суспільства речей.

– На жаль, сьогодні ми бачимо, що нечесні на руку ділки намагаються нажитися на епідемії, кризі та людському страху, — зазначив Олександр Пономарьов. – Спекулянти підживлюють паніку і намагаються продавати необхідні людям речі та продукти втридорога.

Засоби, які ми закуповували, мої помічники шукали по всій країні, а щось купували навіть за кордоном. А спекулянти, граючи на ажіотажі, підвищували ціни, практично щогодини.

Надзвичайна ситуація вимагає рішучих і жорстких заходів. І сьогодні цих заходів ми не бачимо. Досі не зупинено експорт з країни засобів захисту для медпрацівників та населення. Ми не бачимо жодної оперативної й планової роботи держави в питанні підтримки медицини. Немає жодного регулювання, немає державної позиції, немає захисту людей, а наслідки такої халатності уряду можуть бути просто катастрофічними.

Найближчим часом місто очікує постачання тест-реактивів, які закупили на кошти виділені заводом АЗМОЛ. Це дозволить медикам оперативно, а головне точно діагностувати коронавірус на місці й не відправляти аналізи до Запоріжжя. Як розповів Дмитро Єгоров уже в кінці тижня в БТМО повинні надійти експрес-тести для первинної діагностики. Але з огляду на те, що вірогідність їх результату близько 60%, точний скринінг медики проводитимуть в лабораторії з використанням реактивів, які вже замовили азмолівці. На жаль, через тривалу процедуру розмитнення в місто вони надійдуть не раніше перших чисел квітня.

Олександр Сергійович також подивився, як проходить підготовка терапевтичного корпусу БТМО для госпіталізації можливих заражених COVID-19. Народний депутат зазначив, що був у багатьох містах, але далеко не всюди так ґрунтовно та завчасно готуються до можливого поширення вірусу.

– Я бачу, який великий обсяг роботи зроблений. Це дуже похвально, що ви працюєте на випередження. На жаль, багато хто починає щось робити, коли біда вже увійшла в будинок. Тому ще раз спасибі бердянським медикам за їхню роботу і готовність надавати допомогу.