У двадцятидворічного студента Харкова виявилися захворювання малярією. МЕдики одразу констатували – хвороба є завезеною.

Дев’ять місяців тому хлопець повернувся із закордону, а симптоми з’явилися лише 9 травня, але тільки 15 травня хворий звернувся до медиків. Студент відчув слабкість, біль у горлі, температура тіла підвищилася до 37°С.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Під час лабораторного дослідження у молодого чоловіка виявили збудники малярії P.vivax та P.оvale (збудники малярії такого типу можуть жити в організмі людини безсимптомно до трьох років).

16 травня молодого чоловіка госпіталізували із діагнозом малярія.

За місцем проживання хворого провели епідеміологічне та ентомологічне обстеження. У зв’язку із відсутністю на сьогодні генерації малярійних комарів, малярійний сезон у Харкові не розпочався.

У центрі здоров’я нагадали про симптоми цієї хвороби та дали рекомендації, як діяти, якщо вони з’явилися.

Симптоми малярії: лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, слабкість. Ці симптоми можуть проявлятися слабо, що ускладнює виявлення малярії.

Якщо ви відчули симптоми малярії:

?під час подорожі чи протягом 1-3 років після повернення із країни, де відбувається передача малярії, у вас з’явилися симптоми ГРВІ чи підвищилась температура – негайно зверніться до лікаря і повідомте про історію своїх поїздок;

?лікування необхідно розпочати протягом першої доби після появи симптомів, інакше малярія може розвинутися у серйозне захворювання, що часто завершується летально.

Найбільший ризик розвитку серйозної форми захворювання у дітей, вагітних жінок та людей із ослабленим імунітетом.