Таке рішення було прийнято сьогодні, 16 травня під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області.

У ході засідання учасники обговорили епідеміологічний стан в області, який визначили як благополучний.

Як доповів заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак, на ранок 16 червня у Запорізькій області зареєстровано 531 лабораторно підтверджений випадок захворювання на COVID-19. На сьогодні в області одужало 336 хворих, зафіксовано 16 летальних випадків.

За підсумками обговорення вирішено Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області, Управлінню патрульної поліції в Запорізькій області, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Запорізькій області посилити контроль за дотриманням усіма суб’єктам господарювання незалежно від форм власності та населенням області обмежувальних заходів, які діють під час карантину на території Запорізької області.

Також затверджено перелік обмежувальних заходів, які продовжують діяти під час карантину на території Запорізької області.

Зокрема, забороняється:

– перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

– перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус;

– самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

– відвідування закладів освіти її здобувачами, крім участі у зовнішньому незалежному оцінюванні, державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, вступних випробуваннях; відвідування занять в групах не більше ніж 10 осіб в закладах освіти; в закладах позашкільної освіти відвідування в групах не більше ніж 10 осіб за умови виконання заходів щодо уникнення скупчення учасників освітнього процесу;

– проведення масових (розважальних, спортивних, соціальних, рекламних та інших) заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб, крім навчально-тренувальних зборів спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, навчально-тренувального процесу спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів; проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб. Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб; екскурсійного обслуговування груп у кількості не більше ніж 50 осіб;

– торговельно-розважальних центрів (крім розміщених у них магазинів), закладів розважальної діяльності, діяльність кінотеатрів, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, крім діяльності музеїв, музеїв просто неба та історико-культурних заповідників; закладів культури, зокрема, з прийманням відвідувачів за рішенням власника (органу управління), крім діяльності кінотеатрів, у тому числі проведення культурних заходів, за умови здійснення закладом культури (організатором культурного заходу) контролю за перебуванням не більше ніж однієї особи на 5 кв. метрах площі приміщення, де проводиться захід, та дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше ніж 1,5 метри.

Також учасники засідання обговорили питання збереження автомобільних доріг та вулиць в період підвищення температури повітря у 2020 році. Зокрема, Службі автомобільних доріг у Запорізькій області доручено ввести обмеження руху на ділянках автомобільних доріг загального користування державного значення Запорізької області для транспортних засобів загальною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь більше 7 тонн, з 08.00 до 20.00 при температурі вище 28ºС (шляхом встановлення відповідних комплектів заборонних дорожніх знаків і інформаційних панно). Управлінню патрульної поліції в Запорізькій області доручено посилити контроль за дотриманням перевізниками та водіями транспортних засобів правил дорожнього руху, у тому числі вимог до перевезення вантажів.