Мешканці селища Балабино, що на околиці Запоріжжя вийшли сьогодні на акцію протесту. Люди кажуть, що більше не можуть терпіти екологічну проблему, яку влаштували на землях населеного пункту запорізькі чиновники.

“Ми живемо на межі екологічної катастрофи, а відповідальні за ситуацію вже 5 років тільки обіцяють, а дій жодних. Далі тягнути нема куди, нас скоро накриє нечистотами” – кажуть учасники мітингу.

Мова йде про відстійник та очисні, споруди, неприємний запах від який роздається на все Балабино та ще й Комунарський район Запоріжжя, особливо смердить в Південному мікрорайоні міста.

“Всі відходи життєдіяльності населення і підприємств лівобережного Запоріжжя стікають в ЦОС, що в сусідстві з селищем. Коли почалася спека, ситуація сильно погіршилася, сморід посилився до неможливості. Місцеві мешканці зверталися до влади Запоріжжя з проханням очистити мулові споруди навколо ЦОС, однак реакції не було. Потужність станції переповнена, через що мулові відкладення не встигають просихати. Справа в тому, що відходи з усього міста проходять очисні споруди і стікають в ставки, розташовані біля селища. Вони вже переповнені: повинні бути заповнені на 70 см, а тут – на близько 3 м.

Подібна недбалість загрожує екологічною катастрофою цілому району, який може просто затопити нечистотами.
Для залучення уваги жителями були підготовлені плакати з написами: «Селище – чисте Повітря», «Дітям – здорове майбутнє!», «Балабино загрожує – екоцид», «Не вбивайте наших дітей!», «Нашим дітям чисте Повітря!». – розповідає місцевий голова Володимир Сосуновський.

Невелика делегація вирушила до тих самих смердючих ставків для проведення бесіди з представниками «Водоканалу», у володінні якого знаходиться ЦГЗ №1. До речі, нікого з представників міської та обласної влади на місці не було. З пікетувальниками спілкувався директор КП Михайло Клюєв і його підлеглі. Відзначимо, що біля відстійників сморід був особливо різким; активісти принесли респіраторні маски.
Мітингувальники зажадали вжити заходів для ліквідації смердючого запаху. Також – запобігти загорянню мулових відходів, так як в процесі виділяється сірка – отруйна речовина, яким дихають люди; побудувати поля фільтрації відходів і завод для їх переробки.
За підсумком розмови шляхи вирішення комунальники не назвали, але за традицією пообіцяли вирішити цю проблему. І попередили, що на швидкий результат розраховувати не варто, оскільки «це за день не вирішується».
На питання мітингувальників, куди йдуть «екологічні» гроші, Клюєв не відповів, посилаючись на те, що він не завідують ними, тому питання – чи не до нього.