Україна залишається одним з лідерів у світі за темпами поширення коронавірусної хвороби, а тому влада анонсувала 10 кроків, які будуть здійснені для боротьби з COVID-19.

Про це у Facebook повідомив голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

За його словами, у світі епідемія набирає обертів. Та в Україні ситуація є цілком контрольованою.

Щодо 10 кроків, то вони наступні:

  1. Вищі навчальні заклади переводять на дистанційне навчання.
  2. Осінні канікули у школах пропонують почати вже наступного тижня до 15 жовтня.
  3. У червоних та помаранчевих зонах заклади громадського харчування – ресторани, клуби – можуть працювати лише до 22:00.
  4. Міністерству охорони здоров’я доручено збільшити запаси засобів індивідуального захисту та медичних препаратів, які застосовуються при лікуванні ускладнень коронавірусної хвороби.
  5. У Києві, Одесі, Маріуполі починається підготовка до розгортання великих інфекційних госпіталів на випадок перевантаження медичних закладів першої та другої хвилі. У Києві ймовірним місцем розглядають Палац спорту.
  6. Щоб збільшити кількість ліжкомісць до прийняття пацієнтів з ковідом готують відомчі лікарні та заклади, підпорядковані Медичній академії наук.
  7. До роботи в інфекційних лікарнях залучають інтернів та студентів старших курсів медичних ВНЗ.
  8. МОЗ має збільшити кількість ПЛР-тестів з 30-35 тис. до 50 тис. на добу.
  9. До кінця жовтня місцева влада має обладнати 80% ліжкомісць з хворими на коронавірус подачею кисню.
  10. Верховна Рада розгляне зміни до закону, якими запровадить штраф 3400-5100 грн для підприємств, підприємців, установ, організацій, які пропустили в громадське приміщення чи громадський транспорт людей без вдягнутих респіраторів або захисних масок.

ПОДЕЛИТЬСЯ

Facebook
Twitter