Ще донедавна влада чомусь думала, що в такому економічно та промислово розвинутому краї, як Запорізька область, окрема територіальна митниця не потрібна. І вирішила її ліквідувати, приєднавши разом з двома іншими обласними підрозділами — Полтавським та Кропивницьким — до Дніпровської митниці Держмитслужби, яка знаходиться в Дніпрі.
Цю тему  неодноразово піднімала в публікаціях і своїх депутатських зверненнях нардепка Ніна Южаніна, адже реформа української митниці повинна приносити користь, а не шкоду платникам податків. Вийшло ж навпаки: знищення обласної митниці обернулося додатковими перешкодами для ведення зовнішньоекономічної діяльності. Навіть фізично долати відстань у 100—300 кілометрів від міст митного оформлення до актуального офісу митниці незручно, не говорячи вже про втрату дорогоцінного для підприємств часу.
Як наслідок, підприємства почали змінювати юридичні адреси, реєструючись там, де підрозділи митниці функціонують повноцінно. Звісно, і податки сплачувати почали теж десь інде, а не в Запорізькій області. П’ять років, будучи головою профільного комітету Верховної Ради Ніна Южаніна відвойовувала незалежність української митниці, наполягала на її від’єднанні від Державної фіскальної служби. І це, зрештою, вдалося, тому мовчки спостерігати за тим, як монобільшість дає «зелене світло» недолугій псевдореформі, не могла. Тим більше, що керівники Запорізької обласної ради та Запорізької облдержадміністрації зверталися до Южаніної з проханням бодай якось вплинути на ситуацію як народний депутат від «Європейської Солідарності».
За два місяці листування з Кабміном, Мінфіном та Держмитслужбою позитивну відповідь все ж таки отримала: діяльність Запорізької митниці пообіцяли відновити. І сьогодні маю підтвердження цих слів: згідно з наказом виконувача обов’язків голови Держмитслужби від 19.10.2020 №460 Запорізька митниця знов є територіальним органом Державної митної служби.
Вітаю шановних запорожців із цією очікуваною подією, яка відбулася саме завдяки вашій небайдужості і моїм постійним доріканням владі щодо її руйнівної політики. Здоровий глузд переміг, тож і надалі «лупаймо сю скалу»! Впевнена: наші інші спільні здобутки і перемоги також попереду – каже Ніна Южаніна.