Станом на 12:00 25 жовтня до обласної поліції надійшло 87 повідомлень про можливе порушення виборчого законодавства. Випадки фіксують по всій області. На цей час відкрито 1 кримінальне провадження та складені 2 адміністративні  протоколи.

Переважна більшість повідомлень стосується незаконної агітації, опитування,  відсутності  в списках виборців, відсутності інформаційних стендів кандидатів у депутати, можливого організованого підвозу груп громадян, – повідомляє пресслужба поліції регіону.

Там також повідомляють деталі виборчого процесу з точки зору законності.

Близько 10.30 на Вознесенівського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення від члена виборчої комісії про те, що зі столу пропали 40 бюлетенів. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158-1 Кримінального кодексу України (Викрадення, пошкодження, приховування або знищення виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі). Найсуворіша санкція за цією статтею передбачає позбавленням волі на строк до двох років. Вживаються заходи по встановленню осіб, причетних до скоєння цього кримінального правопорушення.

Крім цього, співробітниками Комунарського відділення поліції складено адміністративний протокол за ознаками ст. 212-23 (Пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі або винесення його за межі приміщення для голосування) КУпАП відносно місцевого мешканця 1986 року народження, який на одній з виборчих дільниць в Комунарському районі міста отримав бюлетень для голосування та порвав його.

За аналогічною статтею адміністративного кодексу складено протокол відносно мешканця Мелітополя 1947 року народження, який виніс свій бюлетень за межі виборчої дільниці.

Санкція за статтею передбачає накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також журналістам Регіонньюз в поліції уточнили, скарги від громадян надходять у тому числі через проведення незаконних опитувань.