Україна закупила понад 28 тисяч флаконів препарату «Ремдесивір» для лікування пацієнтів з COVID-19. Однак Всесвітня організація охорони здоров’я зазначала, що він майже не впливає на одужання, пише Громадське.  

Про закупівлю «Ремдесивіру» повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко на брифінгу 26 жовтня.

Минулого тижня Міністерство охорони здоров’я дозволило ввезти препарат в Україну. У жовтні Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вперше затвердили його для лікування пацієнтів з COVID-19. Фактично «Ремдесивір» почали використовувати у США з травня 2020 року, але тільки в екстрених випадках.

Наразі, за словами Іващенка, в Україну має прибути перша партія препарату з 14 тисяч флаконів. Постачання буде здійснюватися до кінця цього тижня.

«Загальна процедура закупівлі передбачала закупівлю 28 200 одиниць цього лікарського засобу, що буде направлено на лікування 4 700 пацієнтів із середньою та тяжкою патологією перебігу COVID-19», – сказав Іващенко.