Відомий український історик і публіцист Вахтанг Кіпіані в ефірі віжн-радіо «На дотик» відверто висловився про рішення Дарницького районного суду Києва щодо книги «Справа Василя Стуса».

Під час спілкування з ведучими віжн-радіо «На дотик» історик розказав про подробиці резонансного судового розгляду щодо книги «Справа Василя Стуса» та про те, як рішення суду зачепить самого Вахтанга Кіпіані. Зокрема, якщо рішення Дарницького суду вступить в силу, історику буде заборонено говорити про Віктора Медведчука в контексті справи Василя Стуса.
За словами Вахтанга Кіпіані, нинішня судова ухвала – це «рецидив, пов’язаний із специфічним комуністичним та радянським поглядом на світ, коли держава або її представники можуть нам щось дозволяти, а потім – забирати».
Але цей рецидив, на переконання Вахтанга Кіпіані, не буде успішним: «По-перше, Медведчук не настільки сильно впливає на політику в Україні. А по друге – суспільні настрої не дозволять цим рецидивістам позбавити нас можливості знати минуле».  Єдиним можливим виходом в цьому процесі історик бачить скасування рішення Дарницького районного суду Києва і «обнулення цієї ситуації».

Повний виступ Вахтанга Кіпіані в ефірі віжн-радіо “На дотик”.

Нагадаємо, що, як повідомляли ЗМІ, у вересні 2019 року народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук подав судовий позов з вимогою заборонити книжку журналіста й історика Вахтанга Кіпіані про «Справа Василя Стуса», бо та начебто містить «висловлювання, які не відповідають дійсності». 19 жовтня 2020 року Дарницький районний суд Києва частково задовольнив позов Медведчука. Суд зобов’язав Кіпіані і видавництво Vivat видалити з книжки із розділів «Кримінальна справа №5. Книга життя і смерті Василя Стуса» та «Чи вбивав адвокат Медведчук поета Василя Стуса» інформацію про особу Віктора Медведчука. 21 січня 2021 року мало відбутися засідання Київського апеляційного суду за апеляційною скаргою у справі щодо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», поданою видавництвом Vivat. З технічних причин апеляційний суд переніс засідання на 19 лютого.