На сайті міськради оголосили про початок акредитації на сесію ради, яка відбудеться 31 березня, в останню середу місяця.

Вперше за останній рік запорізьких журналістів міська рада запросила до сесійної зали. При цьому висунула вимоги ряд вимог по правилах допуску.

Умови міської ради наступні:

Подання засобу масової інформації на акредитацію надається на ім’я керівника управління внутрішньої політики, преси та інформації Запорізької міської ради Ніколаєва В. А. на електронну пошту akr.uvp@zp.gov.ua або в паперовому вигляді до 14.00 вівторка, 30 березня.

Згідно з Порядком акредитації журналістів та працівників засобів масової інформації на пленарні засідання Запорізької міської ради, затвердженим депутатами на сесії Запорізької міської ради 24.02.2021 року, для забезпечення рівного та справедливого доступу засобів масової інформації до пленарних засідань Запорізької міської ради допускається акредитація не більше однієї особи від одного засобу масової інформації (за винятком випадків, коли засіб масової інформації подає також документи на акредитацію одного фотокореспондента або одного відеооператора).

У поданні засобу масової інформації на бланку редакції за підписом керівника засобу масової інформації зазначаються:

  • повне найменування засобу масової інформації;
  • код по ЄДРПОУ;
  • адреса реєстрації засобу масової інформації (юридична адреса);
  • адреса електронної пошти для листування;
  • номер телефонного засобу зв’язку;
  • прізвище, ім’я та по батькові працівників засобу масової інформації щодо яких вноситься подання (кореспондент, фотокореспондент, відеооператор).

До подання додаються копії документів, що посвідчують особу претендента на Акредитацію.

У заяві журналіста та працівника засобу масової інформації, який є або не є штатним чи позаштатним працівником засобу масової інформації зазначаються:

  • прізвище, ім’я та по батькові;
  • адреса реєстрації;
  • адреса електронної пошти для листування;
  • номер телефонного засобу зв’язку.

До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу та засвідчують її професійну належність (паспорт, або ID-картка; редакційне посвідчення; документ, виданий професійним об’єднанням журналістів).

Журналіст або працівник засобу масової інформації, який не є штатним чи позаштатним працівником засобу масової інформації також може акредитуватися за поданням засобу масової інформації, з яким він співпрацює.

Нагадаємо, порядок акредитації журналістів прийняли на минулій сесії міськради. На той час ситуація з перешкоджанням роботи журналістів з боку перших осіб міської ради досягла свого піку. Щоб зняти тонус депутатам запропонували прийняти вище гаданий порядок. Варто сказати від суперечить статті 26 Закону України «Про інформацію».