На заповіднику в Запоріжжі з’явився новий мешканець. Під час прогулянки запоріжець виявив сліди бобра європейського, або річкового. Поки про різновид достеменно невідомо, адже самого гризуна сфотографувати не вдалось.
Відомий запорізький біолог і мандрівник Валерій Кємєнов в плавневому лісі на о. Хортиця виявив сліди, які міг залишити тільки бобер – погризені стовбури дерев. За його словами, це міг бути бобер європейський, або річковий. Це вперше за п’ятдесят років, коли на острові вдалося виявити цих гризунів.
Бобри на о.Хортиця!!!6 грудня 2021 року.В плавневому лісі заповідника з”явився бобе́р європе́йський, або річко́вий (Castor fiber).За п”ятдесят років моїх спостережень за природою острова це вперше.Чисельність виду зростає в Україні і бобер розширює свій ареал.Бобри вже давно не червонокнижні тварини та і охочих полювати на них нема: хутро цих звірів знецінилося(на щастя,як і на видру та барсука). Через це в самих бобрів нарешті з’явився шанс вижити у двобої з людиною.Фото звірів з Інтернету.
Бобри – це ссавці загону гризунів. У них приземкувате тіло й укорочені лапки, маленькі очі та короткі вуха, а хвіст має плоску форму, який нагадує весло. Бобри дуже вмілі будівельники. У середньому один гризун може перепиляти 100 дерев і побудувати 50 гребель. Їх популяція постійно розширює ареал свого проживання.
Фото зі сторінки у Фесбук
Нагадаємо, в зоопарк “Страусова ферма”, який знаходиться в місті Мелітополі Запорізької області, завезли справжній символ Шотландії – корів Гайленд.