На своєму офіційному Телеграм-каналі міський голова Енергодара Дмитро Орлов розповів, що останнім часом в тимчасово окупованому місті росіяни стають все жорстокішими до місцевого населення.

За словами Орлова, помітно зросла кількість викрадень енергодарців. Окупанти почали викрадати мешканців Енергодару без розбору. Навіть тих, хто не займається активною проукраїнською діяльністю, чинить спротив російським військам тощо:

4 червня виповнилося рівно три місяці як місто Енергодар знаходиться в окупації. Короткі підсумки такі. Посилився фізичний і психологічний тиск на громадян. Помітно зросла кількість викрадень енергодарців. У підвали кидають не тільки активістів, атовців і тих хто чинив спротив на блокпосту під час захоплення Енергодара. Зараз логіку викрадень взагалі неможливо прослідкувати, бо її немає. В неволю потрапляють пересічні громадяни, які ніяким чином не відносяться до вказаних вище категорій. Людей утримають в полоні тижнями.

Через тривале блокування Інтернету в Енергодарі складно розрахуватися кредитною карткою, у людей закінчується готівка. Таким чином російські війська умисно посилюють гуманітарну кризу.

Окупанти штучно посилюють гуманітарну кризу. Тривале блокування Інтернету на території міста призводить до того, що в магазинах і торгівельних точках майже неможливо здійснювати оплату по безготівкову розрахунку. Залишилося зовсім обмаль магазинів, де можна оплатити по терміналу банківською картою. Для цього також потрібен стабільний зв’язок. Через відсутність мобільного Інтернету або його низьку якість майже не вдається здійснити оплату так, як пристосувалися люди за останні 3 місяці – переводом коштів з карти на карту через Приват 24. Навіть якщо вдається «піймати» Інтернет, то час переводу коштів, а точніше очікування здійснення оплати займає іноді до 15-20 хвилин на одного покупця. Як наслідок під тими небагатьма магазинами, де хоч якось ще можна сплачувати картою, величезні черги. Готівки у мешканців Енергодара майже немає. Відсоток за те, щоб зняти кошти, знову зріс. Пропозиції такі є, але попит в рази більший. І перевагу надають тим хто намагається перевести у готівку значні суми. Паралельно у багатьох торгових точках та на ринку з’явилися подвійні цінники – у гривні та в рублях. Вартість продуктів, побутової хімії та всього необхідного для життя захмарна. Дешеві тільки сезонні овочі, які просто не мають інших ринків збуту.

Очікувано в тимчасово окупованому місті енергетиків зросла кількість мародерства. Сюди почали завозити російські ліки. Фармацевтичні вироби продаються просто неба на сонці, що є дуже небезпечним.

В місті натомість стали з’являтися російські ліки. Здавалося, це необхідність і не привід для обговорення. Але якби медикаменти не продавали просто на вулиці, на ринку, цілими днями під пекельним сонцем, не дотримуючись жодних норм зберігання медпрепаратів. Тому в Енергодарі як був так і залишається величезний попит на українські медикаменти. Та доставляти іх в місто все важче.

Фото: Google.com