Для Запоріжжя 2017-й може початися з війни. Не тієї, що ось уже кілька років триває на Донбасі, проте не менш запеклішої

У попередньому матеріалі  журналісти «RegionNews» уже писали про те, що ТОВ «Ікос Фінанс», який належить великому російському приватному комерційному банку – «Альфа-банк», руками дніпровського рейдера Петра Шистопала захопили ПАО «Завод залізобетонних конструкцій» №1 (ЗЗБК) та його дочірні підприємства: ТОВ «Корал ГМБХ» та ТОВ «Сухі суміші». Якщо цей процес не зупинити, постраждають не лише, люди, які залишилися без роботи та підприємці, яких викинули на вулицю, а й все місто, разом із економікою країни.

Росія, як той ненаситний звір – скільки прочухану йому не давай, він все одно влізе в чуже «корито». Мало їм того, що вони відправили на той світ сотні, тисячі невинних життів українців, так вони ще й хочуть відібрати хліб у запоріжців, які не покладаючи рук трудяться і день і ніч аби прогодувати сім’ю.

Редакційний колектив «RegionNews» направив офіційні звернення до Генеральної прокуратури України з проханням взяти справу під свій контроль і не допустити захвату запорізького заводу. А також до Служби безпеки України у Запорізькій області з проханням відреагувати на незаконні дії росіян, які всіляко намагаються забрати у запоріжців активи і робочі місця, що є повністю абсурдним.

За запорізькі підприємства вступилася і громадська організація «Бізнес-союз «Порада». З проханням терміново втрутитись у ситуацію, що склалася у Запоріжжі із рейдерським захопленням місцеві бізнесмени звернулися до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, ГПУ Юрія Луценка, Голови СБУ Василя Грицака. Відповідні копії також направлено до голови Запорізької ОДА Костянтина Бриля, прокурора області Валерія Романова та голови СБУ у Запорізькій області Олександра Шмітько.

Вказані дії під безпосереднім керівництвом арбітражного керуючого, у народі – «могильник», Петра Шистопала були розпочаті ще в жовтні 2016 року. Свого часу Шистопал прославився на всю Україну, незаконно захопивши такі підприємства як: ТВЦ «Кіровський», Макіївський ЦУМ та ряд інших колись успішних підприємств.

У провадженні слідчого відділення Заводського відділення поліції Дніпровськог відділу поліції Головного управління Національної поліції у Запорізькій області знаходиться кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016080030004171 від 29.10.2016 р. за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст. 190 КК України. Однак, на жаль, незважаючи на звернення до правоохоронних органів та зареєстроване кримінальне впровадження, звернення до керівництва області ситуація залишається незмінною.

Тим часом рейдер Шистопал за чималеньку суму всіляко намагається «посадити» в крісла запорізьких підприємств «потрібних» людей. Арбітражний керуючий, відбираючи частки підприємств у запорізьких власників, використовуючи свої зв’язки та домовленості, наполегливо прагне змінити юридичну адресу ПАО «Завод залізобетонних конструкцій» №1 (ЗЗБК) та передати його у «потрібні» руки. Якщо йому вдасться провернути давно випробувані схеми, запоріжці можуть попрощатися із заводом та його дочірніми підприємствами. Це потягне за собою не лише втрату сотень робочих місць, а й виведе із Запоріжжя сотні тисяч, а то й мільйони гривень.

Чергове судове засідання по даній справі призначене на 5 січня 2017 року, що пройде у Господарському суді Запорізької області. Доля ЗЗБК і його «дочок» у руках судді Черкаського В.І.

Що переможе – справедливість чи гроші – покаже четвер. А поки сподіваємося на відчутну підтримку відповідних органів, інакше агресор візьме Запоріжжя не кулями, а грошима.

Ірина Ярко