Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення онкозахворювань, а Запорізька область, у свою чергу, – третє місце в Україні.

Враховуючи складну ситуацію в регіоні з онкологічними захворюваннями, безумовним пріоритетом щодо створення ефективної бази лікування онкохворих у минулому році було придбання коштовного лінійного прискорювача для проведення променевої терапії. В 2018 році для КУ «Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер» ЗОР було придбано прискорювач, аналогів якому немає в Україні, повідомляється на сайті ЗОДА.

Однак крім придбання лінійного прискорювача необхідно виконати будівельні роботи для його встановлення. У минулому році депутати обласної ради  об’єднали депутатські фонди і виділили 5,5 млн. грн. на покращення матеріально-технічного оснащення, проведення досліджень, підготовку необхідної документації та початок  робіт з реконструкції та добудови будівлі для проведення променевої терапії на базі  обласного клінічного онкологічного диспансера.

У 2019 році  необхідно розпочати будівництво бункера для його розташування. Це також потребує фінансування. Тож на найближчу сесію облради буде винесено питання щодо виділення коштів на будівництво бункера.

– Особисто я прийняв рішення щодо виділення 23 мільйонів гривень з резервного фонду. І чекаю на підтримку  депутатів різного рівня. Адже запуск у роботу цього обладнання дозволить надавати лікувальну допомогу хворим на злоякісні новоутворення відповідно до сучасних стандартів лікування. Це сприятиме збільшенню тривалості життя населення Запорізької області, в першу чергу працездатного, зменшенню рівня інвалідності, насамперед за рахунок важких груп, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.