Народний депутат України Олександр Пономарьов надіслав на ім’я прем’єр-міністра Олексія Гончарука депутатські звернення в яких вимагає передбачити в бюджеті на 2020 рік фінансування ремонту траси Н-30 , зокрема відрізку “Василівка-Бердянськ” та каналізаційного колектора в Бердянську. Обидві проблеми є гострими і потребують невідкладного вирішення.

У час, коли уряд та парламент працюють над формуванням та затвердженням бюджету на 2020 рік, народний депутат Олександр Пономарьов вкотре звернув увагу центральної влади на проблеми свого 78 округу. Суми необхідні великі, тож фінансування має відбуватися у тому числі з державного бюджету.

У зверненнях нардеп нагадав новому прем’єр-міністру про те, що дорога Н-30 – “Бердянськ-Василівка” має статус державного значення, щороку сотні тисяч туристів проїдають нею до курортів Азовського моря. Вона також веде до одного з важливих морських портів, з якого щоденно відправляється великогабаритний транспорт з вантажем. Цією ж дорогою регулярною проїжджає військова техніка. В сукупності, усі ці чинники сприяли ще більшому руйнуванню траси Н-30. Втім, протягом останніх років на даному відрізку дороги проводили лише ямковий ремонт, у той час, як по інших напрямках вібувалися цілі реконструкції.

Капітальний ремонт вказаної дороги розпочався у минулому році. Станом на 1 вересня 2019 року виконано роботи на суму 174 мільйони 521 тис. грн. і введено в експлуатацію 12,5 км дороги. Всього ж необхідно відремонтувати 123, 5 км. дорожнього полотна, вартість роботи становить майже 2 млрд. грн.

«Прошу вас у першочерговому порядку передбачити у Державному бюджеті України на 2020 рік, виділення коштів з державного дорожнього фонду на покращення стану автомобільної дороги N-30 Василівка-Бердянськ», – йдеться у запиті Олександра Пономарьова.

У зверненні також описана проблема руйнування бердянського колектора, вона сьогодні є основною для 120 тисячного курортного міста. Ремонт колектора необхідно розпочати якомога швидше, бо ж ціле місто може залишитися без елементарних засобів для існування.

Нагадаємо, 27 січня 2019 року  в Бердянську зафіксували масштабну аварію – обвалився каналізаціний колектор, який  транспортує до 80% стоків господарств всього міста. В наслідок цього, вся каналізаційна система Бердянська сьогодні є порушеною. За період з 27 січня по 4 лютого відбувся обвал колектора на дев’яти ділянках. Для запобігання виникненню екологічної катастрофи здійснено монтаж тимчасового вузла перекачування стоків діаметром 325 мм. довжиною близько 1000 м. Однак тимчасовий вузом проблему не вирішує.

Ще навесні виконком Бердянської міської ради підготував пакет документів на суму 83 мнл. грн. та направив до Кабінету Міністрів. Документи розглянули у профільних комітетах, але до розгляду Кабміну питання досі не дійшло.

«З метою недопущення екологічної катастрофи регіонального знання, та враховуючи соціальну напругу серед населення Бердянська,  прошу передбачити в Державному бюджеті України на 2020 рік кошти в сумні 83 мільйони 795,99 грн . на здійснення заходів пов’язаних із запобіганням виникнення надзвичайної ситуації на каналізаційному колекторі та трубопроводі в Бердянську», – наполягає у своєму запиті Олександр Пономарьов.