Запорізькі велоактивісти знайшли вихід із складної ситуації з громадським транспортом у місті.

Через запровадження в Україні та Запоріжжі зокрема карантину велика частина мешканців міста не має змоги пересуватися містом, але має у цьому потребу. А тому запоріжці зареєстрували петицію на сайті міської ради і зараз відбувається збір підписів. Автор петиції просить місцеву владу виділити тимчасові велодоріжки для забезпечення комфортного пересування містом на час карантину, на проїжджих смугах.

Якщо підписів буде достатньо, і якщо запоріжці об’єднаються навколо цього питання, проблема буде вирішеною вже найближчим часом, питання можуть розглянути вже у квітні.

Текст петиції:

У зв’язку із всесвітньою пандемією COVID-19 більшість країн у світі ввели суровий карантин, задля запобігання поширенню хвороби.

11-го березня в Україні було введено загальнонаціональний карантин, а 6-го квітня заходи ізоляції були посилені, серед яких була постанова про заборону руху громадського транспорту і введення системи перепусток для працівників критично важливих галузей.
Проте формулювання “критично важливі галузі” доволі розмито і містить великий перелік напрямків, наприклад таких як забезпечення роботи інфраструктури тощо. Беручи до уваги досвід європейських країн, найкращою альтернативою громадському транспорту є велосипедний транспорт, використання якого відповідає усім нормам карантину: індивідуальний, не менше 1,5 метри відстані між людьми, менш як 10 людей в одному транспортному засобі. Так, наприклад, в рамках посилення карантинних заходів у м.Берлін (Німеччина) одна смуга доріг була виділена виключно для руху велосипедним транспортом, на час карантину. Водночас велосипед є доступним та екологічним видом транспорту, який вже обрала велика кількість Запоріжців. На сьогодні, у зв’язку із впровадженням вищевикладених обмежень, кількість велосипедистів на вулицях значно зросла, а відповідно усе більша кількість людей змушена щодня ризикувати рухаючись необладнаними вулицями.

Тож, беручи до уваги вище викладене, задля забезпечення безпеки руху на дорогах Запоріжжя, та протидії поширенню COVID-19, просимо Вас виділити тимчасові велодоріжки на основних транспортних магістралях міста, для пересування, на час карантину, із дотриманням усіх норм та правил ПДР, особливо пункту 6.6 , про заборону руху велосипедистів пішохідною частиною.

Автором петиції є Костянтин Юхименко, його, варто відзначити, хорошу ідею можна підтримати за посиланням.