Адміністрація Президент США Дональда Трампа надіслала низці українських посадовців листи, які містять звинувачення Верховної ради у брехні.

Мова йде про законопроєкт “про локалізацію” – проєкт №3739, який змінює правила держзакупівель у галузі машинобудування. Він містить посилання  на нібито схожі американські закони, у Трампа запевнили, що це  брехня.

В пояснювальній записці автори проєкту посилаються на два чинних американських закони, які нібито мають схожі до українського проєкту норми та зобов’язують американські держкомпанії купувати американські товари, пише Українська правда

У листі представник адміністрації Трампа пояснює, що американські Buy American Act (ухвалений у 1933 році) та American Recovery and Reinvestment Act (2009) дійсно створюють переваги для товарів, вироблених у США, або у будь-якій державі Світової організації торгівлі (СОТ), тому що за умовами СОТ Штати також мають надавати іноземним товарам або компаніям на держзакупівлі у своїй державі.

У тому числі – це стосується українських компаній та товарів.

“США гарантують українським компаніям, українським товарам та послугам рівний до американських доступ до державних закупівель у тих сферах, які підпадають під угоду СОТ щодо держзакупівель”, – йдеться у листі.

Відтак законопроєкт про локалізацію порушує зобов’язання України не лише в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, а й СОТ.

“Ми розуміємо потребу долати економічні наслідки пандемії. Але робити це необхідно, не забуваючи про принципи лібералізації ринку, які принесли процвітання та прогрес обом нашим країнам”, – наголошують у листі з Білого дому.