З 00 годин 00 хвилин 9 листопада Запоріжжя та область почали жити за умовами “червоної” карантинної зони. Регіон, який протягом весни та літа мав відносно стабульну та непогану епідемічну ситуацію стрімко почав фіксувати один з найвищих показників захворюваності Covid-19. Пысля виборыв ситуацыя значно погыршилася ы сьогодны Запорыжжя посыдаэ 3 сходинку загальноукраънського антирейтингу.

У місті будуть діяти нові правила карантину, а також посилиться контроль за їх дотриманням.

Про це повідомив міський голова міста Володимир Буряк.

Якими будуть обмеження:

1. Працівники Національної поліції посилюють патрулювання та перевірку дотримання вимог карантину у магазинах, кафе, транспорті, на ринках тощо. Військовослужбовці Національної гвардії патрулюватимуть місця масового скупчення людей, зокрема зупинки громадського транспорту.
2. Транспорт продовжуватиме перевозити пасажирів виключно за кількістю сидячих місць та в масках. Підприємствам і організаціям міста рекомендовано організовувати підвіз працівників на роботу спеціальним транспортом. Пільговий проїзд для пенсіонерів відмінено з 6 листопада, інші пільгові категорії зможуть користуватися можливістю безоплатного проїзду.
3. Перебування на ринках і в магазинах, як і в інших закладах, можливе виключно в масках та респіраторах як для працівників, так і для відвідувачів.
4. Посилено роботу мобільних груп, які перевіряють дотримання карантинних вимог у місті. На тих, хто їх порушує, будуть накладатися штрафи.
5. Роботу кафе, ресторанів та інших закладів громадського харчування заборонено після 20.00, крім доставки та на винос.
6. Спортивні зали, фітнес-центри, перукарні та інші підприємства побутового обслуговування можуть функціонувати лише за умови регулярної дезінфекції приміщень, а також забезпечення дотримання соціальної дистанції між відвідувачами та маскового режиму.
7. Під лікування хворих на коронавірус буде додатково перепрофільовано 90 ліжок у 1-й міській лікарні та 50 ліжок до 160 наявних у 9-й міській лікарні, а також 37 ліжок у 5-й дитячій лікарні. Продовжується робота з обладнання централізованим киснем додаткових ліжок у всіх медзакладах міста.
8. Дитячі садки та 1-4 класи продовжують роботу з суворим дотриманням карантинних вимог.