Євген Балицький причетний як мінімум до декількох “гучних” скандалів, які штучно створювалися Кремлем, пише Форпост.

Місяць тому «Український кіберальянс» зламав пошту Саргіса Мірзаханяна – куратора українського медійного напрямку Кремля. Архів виклали у відкритий доступ, щоб кожен міг з ним ознайомитися. Голова Запорізької територіальної організації партії “Європейська Солідарність”, депутат обласної ради Ігор Артюшенко опрацював 14 Гб електронних листів та виокремив ті, які пов’язані з діяльністю Євгена Балицького. Докази політик опублікував на порталі telegra.ph.

“Листування стосується 2014-2017 років. За ним простежується, як Кремль маніпулював українською громадською думкою, створював, брав під контроль місцеві сепаратистські організації, організовував інформаційні приводи і їх висвітлення в українських та пізніше російських медіа”, – пише Артюшенко.

Робота Саргіса Мірзаханяна була побудована таким чином: організовувалися акції, висвітлювалися в українських ЗМІ, а потім в російських з посиланням на українське “першоджерело”. Цінувалися статті в українських медіа за підписом автора – це не раз підкреслюється в листуванні. Заяви проросійських діячів в аудіоформаті посилали до Мірзаханяна, а від нього виходила готова стаття на потрібну тему, яку потім просували в українських ЗМІ.

Виходячи з наведеної інформації Євген Балицький був одним з активних агентів, який створював інформаційні приводи. Його заяви за описаною схемою тиражувалися у ворожих медіа та створювали необхідну картинку Кремлю.

Євген Балицький на проросійському мітингу

Листи на зламаній пошті свідчать, що Євген Балицький причетний як мінімум до декількох “гучних” скандалів, які штучно створювалися Кремлем.  

  1. Захист російської мови. Євген Балицький є автором проєкту Закону України про захист російської мови. 17 лютого 2017 року з пошти Саргіса Мірзаханяна відправляється лист з поміткою “Срочно: 1 ТОП сайт” на скриньку, яка підписана “Нина Мартинова”. Досі не встановлено, чи ця людина існує, чи лише вигадане ім’я. Але саме людина, яка стоїть за цією поштовою скринькою, відповідальна за розміщення інформації в українських медіа. Посилання йде на місцевий Мелітопольський сайт, який пов’язують з Євгеном Балицьким. Й одразу відправляються листи в топові російські видання, наприклад, “Россия 24” з приміткою “ВАЖНО” та з однотипним текстом. Єдина різниця – внизу додатково згадується, що рішення Мелітопольської міської ради підтримано Ренійською районною радою Одеської області.

Лист Саргіса Мірзаханяна

 

Цікавий коментар

 

2. Заклики українських підприємств відновити економічні зв’язки з Росією.

Ряд заводів записали відеозвернення до Петра Порошенка з вимогою відновити економічні зв’язки з Росією. Пізніше з’ясувалося, що частина відео просто були змонтовані з інших акцій. Для підприємств, які давно збанкрутували, або не мали сайту, створювалися сайти-одноденки, де виставлялися схожі заклики.

Підприємства Євгена Балицького так само беруть участь в цій пропагандистській акції. На заводі, який належить батькові одіозного нардепа Віталію Балицькому, МЗПС записується відео-звернення “працівників заводу”. Перед аудиторією виступала тодішній лідер фракції “Опозиційний блок” в Мелітопольській міській раді Галина Данильченко. Журналісти встигли поговорити з нею після акції.

Мірзаханян працює за старою схемою: 30 березня 2017 відправляється лист Ніні Мартиновій з позначкою “Срочно: 3 топ сайта”. І відразу дублює на російські ЗМІ.

Лист Саргіса Мірзаханяна

Акцію підтримують і інші підприємства, а інформацію про це розміщують у багатьох ЗМІ.

Лист Саргіса Мірзаханяна з вказівками

Армен Мартиросян, якому адресується лист – автор видання “Украина.Ru”. За заявою СБУ є “особою, безпосередньо контактують і беруть участь в акціях протесту в рамках реалізації розробленого в Росії плану дестабілізації обстановки в Україні українськими громадськими організаціями”.

Новина про смерть Армена Мартиросяна на одному з російських ЗМІ

Ще один лист з вказівкою розмістити новину

3. Виступ Балицького у Верховній Раді з вимогою внести зміни в Конституцію України.

Нардеп вимагав, щоб голови обласних державних адміністрацій обиралися. Найцікавіше те, що текст виступу був написаний в Кремлі.

Лист з текстом виступу Євгена Балицького у Верховній Раді

4. Надання Запорізькій області “спеціального статусу”. 

Схема роботи така сама.

Лист Саргіса Мірзаханяна з вказівками

А ось ще один скрін з цікавим уточненням. Річ у тім, що прізвище Балицького не треба було виносити в заголовок, бо замовникам важлива сама акція, а не особа.

“І тепер влада слуг Зеленського хоче бачити Євгена Балицького на посаді першого заступника голови Запорізької обласної ради. Або невігласи не знають цієї інформації, і тоді вони недолугі дилетанти. Або знають та роблять це навмисно, і тоді відкрито підігрують російському агресору. Саме тому і не дивно, що спецслужби закривають очі на діяльність персонажа, якому промови пишуть у Кремлі.”, – зазначив політик.

Раніше Forpost повідомляв про те, що 13 листопада 2017 року ефірі телеканалу “112”, політик заявив про те, що може виїхати в Росію зі своїми територіями. Після цих слів за Балицького взялася СБУ, підозрюючи депутата в сепаратизмі. Незабаром після ефіру, депутат Держдуми РФ Андрій Козенко назвав слова Балицького проявом “сміливості” і заявив, що в разі бажання місцевих жителів, він буде “ініціювати зміну адміністративних кордонів Республіки Крим з включенням Мелітополя”.