Росіяни у віці від 16 до 60 років тепер не можуть перетнути кордон України, заборони діє на час воєнного стану.

Відповідну заяву зробив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал, під час наради щодо посилення обороноздатності за участі президента України Петра Порошенка, пише УНІАН.

Цигикал розповів, що у пунктах пропуску здійснюються посилені заходи контролю.

“На сьогодні обмежено в’їзд іноземців, перш за все, громадян Російської Федерації. Не пропускають громадян Російської Федерації – осіб чоловічої статі віком до 60 років”, – сказав голова ДПСУ.

При цьому він зауважив, що під час пропуску громадян України на кордоні ніяких обмежень не існує.

“У разі виникнення обстановки гуманітарного характеру, пропуск громадян Російської Федерації, які їдуть, наприклад, на похорони чи з якоюсь іншою гуманітарною метою, ми їх пропускаємо”, – додав Цигикал.

При цьому президент України отримав від Цигикала ствердну відповідь на запитання:

“Чи правильно я розумію, що це заходи, які перешкоджають Російській Федерації формувати тут загони приватних армій, які насправді є представниками Збройних сил Російської Федерації, і не дати їм провести операції, які вони намагалися провести в 2014 році? Тобто ще раз, чоловіча стать (віком) 16-60, застосовується відповідне обмеження крім гуманітарних випадків, які будуть чітко виписані в інструкції”.

Також Цигикал зазначив, що “в районів операції Об’єднаних сил посилено режимні заходи, в тому числі і на зеленому кордоні та в інших прикордонно-контрольованих районах”.

Спільно з національною поліцією створюються додаткові контрольні пости при в’їзді в прикордонні райони з метою перевірки транспортних засобів. Як повідомив “Громадському” заступник голови ДПСУ Андрій Демченко, заборона на в’їзд росіянам діятиме поки лише на час воєнного стану, тобто до 26 грудня.