Загальна сума коштів, які отримало ТОВ “УКРАЇНСЬКА ТОРГОВА КОМПАНІЯ №1”  після перемоги у тендерах складає майже 85 мільйонів гривень. Департамент освіти і науки Запорізької міської ради уклав з недобросовісним постачальником 87 договорів та виплатив майже 55 мільйонів за послуги. Активно перемагало у торгах та вело діяльність підприємство і на території всієї області.

Головне управління Національної поліції в Запорізькій області підозрює ТОВ “Українська торгова компанія №1” у постачанні неякісних продуктів харчування освітнім установам. Про це йдеться в ухвалі Орджонікідзевського районного суду від 26 жовтня, пишуть Наші гроші.

Згідно з матеріалами справи, з 2017 року місцеві та обласні посадовці у змові з постачальниками проводили поставки невідповідних за договорами продуктів харчування.

Так, посадовці фірм купляли молочну продукцію, яка не відповідає санітарно-епідеміологічним нормам та умовам договорів, після чого перепаковували її  на власному складі в тару з-під продуктів вищої якості та поставляли бюджетним організаціям.

Окрім цього, для штучного  завищення цін на продукти, фірми надають бюджетним установам довідки, де вказуються завищені ціни на продукти харчування, не зважаючи на те, що, згідно з офіційною статистикиою, ціни на продукти харчування не змінюються.

Вказувалося, що за вищевказаною схемою працює ТОВ “Українська торгова компанія №1”, замовником для якого є, зокрема Державний заклад “Дитячий спеціалізований (спеціальний) санаторій “Бердянський” та Управління освіти Мелітопольської міської ради.

З огляду на це, слідчі у серпні 2018 року відкрили кримінальне провадження № 12018080000000244 та згодом клопотали у суді про надання тимчасового доступу до банківських документів фірми, що і задовольнили.

Варто додати, поліція кілька днів тому проводила обшук на одному із складів, де вилучили документацію, печатки, неякісну продукцію. Прес-реліз по фактам відповідає вищевказаній ухвалі і подекуди навіть використовує ідентичні ухвалі формування.

Нагадаємо, в квітні 2016 року Прокуратура Запорізької області повідомляла про проведення обшуків в Департаменті освіти Запорізької міськради  в рамках розслідування справи про порушення при закупівля продуктів харчування. Так, в ході обшуку в приміщеннях департаменту слідчі знайшли списки фірм-переможців в тендерах, які ще не завершені; численні скарги на постачання продукції незадовільної якості, тощо. Розслідування у 2016 році вів слідчий відділ Орджонікідзевського відділення поліції.

За версією слідства на склади підприємства надходили продукти харчування неналежної якості, зокрема, спред, сметанковий продукт, сирний продукт, тощо, які у подальшому власноруч пакуються у іншу тару з фальсифікованими етикетками: масло вершкове, сир кисломолочний, сметана та у подальшому здійснюється постачання таких продуктів до дошкільних навчальних закладів. При цьому знайдено листи, в яких постачальники вимагають підвищити ціна на поставку продукції (повний перелік договірних цін при закупівлі дивіться нижче).

Зокрема, тоді проводився обшук в ТОВ “Українська торгова компанія №1”, при якому виявлено сфальсифіковану печатку Держветнагляду України, яка слугує для маркування м’яса, що пройшло ветеринарну експертизу.

Останній рух по цій справі у судовому реєстрі відбувся у 2016 році, коли поліції надавали доступ на проведення обшуку. З того часу “Українська торгова компанія №1” отримала підрядів на суму щонайменше 89 млн грн. Знайти жодних проваджень по власнику і директора компанії  – Василю Ляшенко – не вдалося.

Зазначимо, Ляшенко також володіє ТОВ “Українська торгова компанія №3”, яке з 2016 року отримало підрядів на суму понад 38 млн грн.