Причиною масового обурення мешканців Запоріжжя став неприємний запах, який відчували вони  вчора впродовж дня. Втім, не стільки сам сморід їх дохкуляє,  як те, що місцева влада не може або не хоче встановити причину запаху та шкідливість впливу джерела на організм людини.

Через скарги людей вчора, 27 жовтня відбулося позачергове засідання Запорізької міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. Там було визнали факт наявності впродовж кількох днів неприємного запаху органічного характеру невідомого походження.

На комісії було повідомлено, що на час проведення засідання немає інформації про склад хімічної речовини, котра створює цей запах.

Запорізькі активісти, за ініціативи Миколи Ралика закликають масово писати скарги на ім’я голови ЗОДА Віталія Туринка. Микола Ралик переконаний –  лише масовість може довести, що запоріжців обдурюватися не вийде. Вони хочуть знати що в місті відбувається, бо приховування інформації порушує їхнє право!

Допис з закликом Микола Ралик опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

З метою припинення порушень наших прав, пропонується масово писати скарги на ЗОДА. Напишіть самі, і розішліть своїм друзям, підписникам, або тим, хто вважає, що так не має бути.
Якщо скарг буде мало, значить городяни погоджуються з таким станом, якщо багато, то влада вимушена буде реагувати. В коментарях повідомте про то, що надіслали скаргу.
Адреса: gromada@zoda.gov.ua, або поштою 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, Запорізька облдержадміністрація
Тема: про порушення екологічних прав.
Голові Запорізької обласної державної адміністрації
Туринку Віталію Вікторовичу
Скарга
27.10.2019 на позачерговому засіданні Запорізької міської комісії з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій було встановлено факт наявності впродовж кількох днів неприємного запаху органічного характеру невідомого походження.
На комісії було повідомлено, що на час проведення засідання НЕМАЄ ІНФОРМАЦІЇ про склад хімічної речовини, котра створює цей запах.
Порушено моє право на екологічну інформацію і я морально страждаю з-за того, що не знаю, яким чином вплинула на моє здоров’я речовина, котра створила цей запах.
За словами голови комісії саме обласні структури відповідальні за несвоєчасне повідомлення городян про загрози і не прийняття заходів для їх припинення.
Тому прошу негайно найняти необхідних фахівців, з метою визначення речовини, котра періодично дає цей запах, і повідомити мене про наслідки, котрі можуть бути для мого здоров’я від впливу цієї речовини.
Прошу провести необхідні дії для визначення джерела запаху і його припинення.
Повідомити мені прізвище, ім’я, побатькові і посаду особи, винної у порушенні мого права на екологічну інформацію і яке покарання вона понесла за порушення мого права.
Повідомити мені максимальну дату, коли обласна адміністрація розробить систему заходів для своєчасного інформування городян про наявні в повітрі шкідливі речовини і поведінку городян для збереження свого здоров’я у випадку, коли є інформація від жителів про забруднення навколишного середовища.
З повагою
Прізвище Ім’я По батькові
м Запоріжжя, домашня адреса
Номер телефону – пише Микола Ралик.