Хоч і в умовах адаптивного карантину, але святкування Дня Незалежності в Запоріжжі та області таки відбудеться.  В Запорізькій ОДА повідомили, що святкові заходи відбудуться в усіх містах і селах, територіальних громадах. Незважаючи на обмежену кількість учасників святкування, всі заходи відбудуться в урочистій обстановці, також готується кілька сюрпризів під час святкування.

Зокрема, планується:

– 23 серпня на острові Хортиця пройдуть урочистості на честь Дня Державного прапора України, на які будуть запрошені  ветерани та воїні АТО-ООС, військовослужбовці ЗСУ та Національної гвардії. На одному з найвищих флагштоків на острові Хортиця замайорить прапор України. Одночасно військові з молоддю розгорнуть 100 метровий прапор України.

– 24 серпня на острові Хортиця на території Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця» планується провести основну програму свята. Свої мистецькі подарунки до свята тут презентуватимуть Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г. Магара, Запорізька обласна філармонія, провідні запорізькі рок-гурти. Також у цей день планується проведення молодіжного флешмобу. Відбудуться урочистості, виступи артистів, святковий концерт, великий рок-концерт, виступ симфонічного оркестру, який буде супроводжуватись світловим шоу.

Розглядається можливість транслювати святкові заходи  онлайн, щоб запоріжці змогли долучитися до перегляду святкування в онлайн режимі; для ефектних зйомок планується задіяти гелікоптер. За словами організаторів свята, світлове шоу матимуть змогу побачити навіть ті, хто не приїде на острів Хортиця.

–  Хортиця – це серце та душа України. Дуже символічно, що святкові заходи відбудуться саме там. Цього року ми відмовились від проведення урочистостей у центрі м. Запоріжжя, щоб убезпечити городян від масового скупчення в умовах пандемії. Цього року відзначення державних свят відбудуться не так масово, як у минулі роки, нам доведеться обмежити кількість учасників. Проте, це не зменшує значимість та урочистість Дня Державного прапору України та святкування 29-ї річниці незалежності України, – зазначив Владислав Мороко.