Буквально кілька днів тому на сайті міської ради Запоріжжя з’явилася петиція Олександра Дикого під номером №6729. Чоловік пропонує встановити у місті фандомати – це  автомати, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад, алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, які можна використати, приміром, в супермакеті.

Автор петиції навіть пояснює походження назви таких автоматів, як вони працюють та мотивує – чому місту необхідно це зробити.

Їхня назва походить від німецького слова «Pfand» – «застава». Розумний приймальний контейнер визначає вагу та об’єм тари, а сканер здатний розпізнавати 30000 штрих-кодів і дозволяє точно ідентифікувати об’єкт.
Схема роботи фандомату доволі проста:
автомат отримує пластикову (або скляну чи металеву) пляшку через приймальне кругле вікно;
сканує обсяг, вагу і матеріал тари;
автомат відправляє пляшку в мішок зберігання;
видає відповідну суму грошей за тару, знижку на придбання різних товарів тощо.
Таким чином люди матимуть стимул сортувати сміття та обмінювати пляшки на гроші. Це дуже потрібна ініціатива, яка заохочує людей до розумного збору і використання пластику та покращення екологічного стану міста.

За кілька днів петиція зібрала 558 підписів, до закінчення залишилося 58 днів, але вже стає очевидним, що до кінця наступного тижня петиція збере необхідних 750 підписів.