ОАЕ – велика нафтодобувна країна з високим рівнем доходу ($110,2 млрд у 2017 році). Сільське господарство становить незначний відсоток ВВП країни. Основною перешкодою для розвитку агросектору став жаркий і сухий клімат та нестача родючих земель, пише agro.guide.

В країні намагаються створити господарства по вирощуванню свійської птиці, великої рогатої худоби, овець, кіз та верблюдів. Та спроби розвитку призвели до засолення ґрунтів та виснаження підземних вод, тому багато ферм були вимушені припинити своє існування. Тому ОАЕ змушенні імпортувати близько 70% продовольства.

Досліджуючи імпортний попит даної країни варто зазначити, що найбільше ОАЕ купують: сухе молоко, сир, масло, яйця птиці, м’ясо свійської птиці, цукор та цукрові кондитерські вироби.

Яйця птахів у шкарлупі є топ-продукцією, яку Україна вже постачає до ОАЕ. Даний фабрикат є одним із основних продуктів з експорту продовольства. Імпортний попит на яйця птахів оцінюється у $109,1 млн.

Загалом постачання на даний ринок відбувалися з України, Бразилії та США. Українські виробники стали лідером на ринку збуту яєць до ОАЕ, з часткою 25% від усього ринку.

М’ясо свійської птиці – топова експортна позиція для нашої держави вже не перший рік. Попит на курятину в ОАЕ залишається стабільно високим, а частка поставок українськими виробниками становить 2,5%.

Топ-елементами стали заморожені тушки та зрізи (частини тушок). Річний попит м’яса птиці країни у 2017 році становить 453 тис. т, загальною вартістю $769,8 млн. Україна виконала поставки продукції лише на $19,2 млн.

Перші пробні поставки курятини до ОАЕ вітчизняне виробництво виконало у 2012 році. Топ-імпортерами м’яса свійської птиці є Бразилія, США. Україна – п’ята.

Уряд докладає великого зусилля до забезпечення країни зерном, так як власного майже немає. Загалом імпортний попит на кукурудзу до ОАЕ оцінюється у $143,1 млн, Україна вилучила лише $6,8 млн.

Головними постачальниками зерна стали: Аргентина, Бразилія, США. Україна – шоста. Ячменю ОАЕ закуповує загальною вартістю $89,7 млн.

Загалом ринок продуктів харчування ОАЕ оцінюється у $10,7 млрд, агропродукції – $2,34 млрд.

Вітчизняне виробництво виконує поставки на $4,1 млн та знаходиться на третьому місці. Головним конкурентом для України стала Австралія та Аргентина.

Вершкове масло – ще один продукт, який користується попитом у ОАЕ. Імпортні поставки масла до даної країни у 2017 році оцінювалися у $141,5 млн, частка України займає лише 1% ($1,5 млн).

Головними топ-імпортерами вершкового масла стали: Нова Зеландія, Данія, Індія. Україна займає десяте місце в рейтингу поставок.

Не зменшується попит на цукор та цукрові кондитерські вироби до ОАЕ. Загальна вартість поставлених цукрових виробів до країни становить $179,6 млн. Імпорт продукції з України – $818 тис.

Поставки даної продукції відбуваються з Російської Федерації, Китаю, Туреччини. Загальна вартість імпорту цукру становить $1,14 млрд.

Загалом вітчизняний виробник виконав поставку на $2,99 млн. Бразилія, Індія та Аргентина стали основними гравцями на ринку. Україна займає одинадцяте місце в рейтингу поставок.