Сьогодні, ринок нерухомості в Україні та Запоріжжі зокрема проходить через чергову кризу, на фоні падіння курсу долара щодо гривні, люди притримують накопичені заощадження, процес інвестування в житло сповільнився.   Це стало сигналом для будівельних компаній, –  щоб успішно продовжити життя на ринку вони змушені змінити підходи співпраці та пропонувати клієнтові щось особливе і абсолютно нове.

Єдина запорізька будівельна компанія «ДБК» однією з перших звернула увагу на зменшення активності покупок житла, а менеджери змогли спрогнозувати ситуацію на ринку в найближчі кілька місяців. Сьогодні вони розробили привабливі та абсолютно безпрограшні умови інвестування в нерухомість, про це нижче.

«Маючи більш ніж 30 річний досвід роботи на будівельному ринку, ми одразу помітили, що ситуація змінюється, ми не сподівалися, що застою не станеться і старалися дивитися правді у вічі. Вже в перші місяці спаду попиту ми почали готуватися до нового прориву. В будівельному бізнесі України постійно то спади, то підйоми, коротше, розслаблятися не доводиться» – з усмішкою та оптимізмом говорить Президент   «Корпорації «Рассвет» Петро Сабашук.

«Ми переосмислили все, перелаштувалися і вже готові пропонувати своїм клієнтам нові правила гри, які будуть для них більш вигідними та прозорими. Ми бачимо майбутнє цього ринку і нам  цікаво  мати з клієнтами надійні відносини, які будуть базуватися на довірі» – анонсував Петро Павлович.

Новий етап своєї діяльності компанія «ЗДБК» планує розпочати з чистого аркушу, недобудовані об’єкти будуть закінчувати, а нові зводитимуть на абсолютно інших умовах. На етапі зведення будинку, партнерів тепер буде троє – банк- клієнт (тобто інвестор),будівельник та страхова компанія.

 «Фінансова установа, буде виступати як посередник у наших з клієнтом відносинах.  Ми вже маємо домовленості з іноземним банком, зараз разом закінчуємо роботу над пропозицією. Схема, що ми розробили працює в країнах Європи та інших розвинених країнах. Вона вже довела свою ефективність, тож пора  нею скористуватися та надати можливість запоріжцям  відчути її переваги та надійність» – каже запорізький бізнесмен Петро Сабашук.

У чому суть схеми та які етапи співпраці передбачені?

Процес підготовки об’єкту до закладення фундаменту потребує трохи часу та є затратним. Як правило будівельній компанії достатньо 1 року, щоб вирішити організаційні юридичні питання, закласти фундамент та підготуватися до будівництва. На початковому етапі нового будівництва клієнт придбає Сертифікат, що дорівнює 25% від повної вартості обраної квартири. Придбаний сертифікат даватиме право обміну на ту кількість квадратних метрів в квартирі, яка відповідає сумі внеску. Сам сертифікат також буде застрахованим, витрати на страхування будівельна компанія візьме на себе.

«Отримання сертифікату власності є вигідним для інвестора. Квартири купують як правило молоді сім’ї, а в них плани часто змінюються. Уявімо собі, що на час внесення першої суми, сім’я планує жити в цьому будинку, а вже за рік обставини кардинально змінюються  і клієнт хоче переїхати до іншого міста чи навіть країни. Якщо він не хоче чекати здачі будинку в експлуатацію щоб продати квартиру повністю,  може продати сертифікат, або будівельній компанії, або третім  особам за ціною одного квадратного метра, що актуальна на цей час, але не дешевше від вартості закладеної в сертифікаті. Ми розуміємо, що це вигідно, бо чим менше треба чекати, тим дорожче коштує квадратний метр квартири » – каже будівельник.

Свої подальші інвестиції, згідно із новими умовами, запоріжці понесуть не до будівельної компанії, а до банку – у вигляді депозиту. Згідно із державною програмою, депозити будуть застрахованими Державним фондом гарантування вкладів, тож можливі ризики автоматично нівелюються. Банк, у свою чергу буде щомісяця нараховувати відсотки по депозиту.

«Фінансова  установа буде також контролювати виконання домовленостей між будівельником та клієнтом. Ми розробимо графік внесення коштів на рахунок, а також графік будівництва. Лише після того, як будівельна компанія виконає проміжні домовленості, тобто закінчить роботи першого етапу, вона зможе отримати від банку частину коштів клієнта, для продовження будівництва. Більше, ніж потрібно будівельнику для наступного етапу банк видати не зможе. А коли об’єкт буде готовим, суму першого внеску, що зафіксована в сертифікаті, або ж повернуть клієнтові, або зарахують в якості останньої частини внеску » – розказав Петро Сабашук.

В Україні таку схему раніше не практикували, вона запрацює вперше і містянам пощастило, що це станеться саме в Запоріжжі.  За словами Петра Павловича, закладати фундамент на нових трьох об’єктах компанія буде саме за цими умовами, початок будівництва яких планується вже в 2020 році.