Депутати від Слуги народу зареєстрували у Верховній Раді законопроект, яким пропонують заборонити виїзд за кордон громадянам з боргами за комуналку. Принцип аналогічний до того, який застосовують до людей, які не сплачують аліменти.

Заборгованість зможуть стягувати в примусовому порядку, якщо боржник не укладе договір про реструктуризацію добровільно. Виконавці зможуть накладати на майно боржника арешт, а йому самому – забороняти виїзд за кордон, обмежувати у використанні зброї або водінні автомобіля. Подібні обмеження діють уже до боржників за аліменти, пише Кореспондент.

Зараз при примусовому стягненні заборгованості за комунальні послуги до суми боргу можуть додатково нараховувати тільки інфляційні витрати та 3% річних.

У разі прийняття законопроекту, стягувати заборгованість по комуналці виконавці зможуть з першого дня пред’явлення виконавчого листа, а утримувати із боржника – до 50% його доходів. Якщо заборгованість складе більше трьох місяців, то майно боржника зможуть заарештувати, а якщо більше чотирьох місяців – заборонити йому виїжджати за кордон, водити автомобіль, користуватися зброєю і ходити на полювання. Якщо ж заборгованість складе більше одного року, то додатковим заходом може стати штраф: при борг понад 1 року – 20% від суми боргу; більше 2 років – 30%; більше 3 років – 50%.

На даний момент українці заборгували за комуналку 63,2 мільярда гривень. При цьому в останні два місяці борги трохи скоротилися.