Дівчина проходила лікування в лікарні, мала ускладнення внаслідок коронавірусу – легеневу гіпертензію.  Марія Прокоф’єва була волонтеркою та художницею, перед смертю втигла записати відео під кисневою маскою.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook президент благодійного фонду “Допомога онкохворим дітям” Валентина Маркевич, пише Форпост.

Марія була художницею, займалася арт-терапією для дітей, волонтерством та брала участь у благодійних акціях для військових з 2014 року. Зокрема, брала активну участь в закупівлі бронежилетів, проводила благодійний аукціон-виставку “Мистецтво проти війни”, а також надавала допомогу рідним загиблих Героїв, які захищають цілісність та суверенітет України.

Відомо, що останні кілька тижнів дівчина перебувала в реанімації Інститута серця у Києві. Марія не могла самостійно дихати, тому що коронавірус дав ускладнення на основне захворювання – легеневу гіпертензію. Пацієнтку підключили до апарату штучної вентиляції легенів. Лікарі та всі українці боролися за життя дівчини. В соціальних мережах друзі та колеги волонтерки активно поширювали інформацію про стан Прокоф’євої, їй збирали гроші на лікування. Проте хвороба виявилася сильнішою, 28-річна Марія – померла.

“У мене було два місяці життя в умовах щоденних болів і мук”, – писала Маша.

Останнім дописом Марії Прокоф’євої було відео зі словами вдячності кожному, хто допомагав їй в такий складний час.

“Тільки сьогодні вистачало сил щось вам записати. Величезне спасибі вам за допомогу і відгук”, – зазначала художниця. 

 

Читайте також: В Запоріжжі жінка після пологів потрапила в медикаментозну кому з відмовившими нирками: потрібна допомога на лікування