Президент України Володимир Зеленський видав указ про призначення трьох голів – Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської – областей. Примітно, що усі нові очільники пов’язані з правоохоронними органами.

Журналісти RegionNews вирішили трохи «понишпорити», щоб зібрати інформацію про нового очільника Запорізької обласної державної адміністрації – Юрія Малашка. Новоспечений посадовець був першим заступником голови військової-цивільної адміністрації Мар’їнки. Згодом обіймав посаду очільника Красногорівської військової адміністрації Донецької області. Останнє місце роботи –виконував обов’язки Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

«Суспільному» вдалося отримати коментар від колишньої колеги Малашка, яка працювала разом із ним у Красногорівській ВЦА:

Він приїхав до нас із сусіднього міста Мар’їнка. Там він був першим заступником голови військово-цивільної адміністрації. Очолив ВЦА Красногорівки у 2019 році. Він дуже грамотна людина. Нас всіх виховував, щоб ми говорили українською, правильно оформлювали офіційні листи. Багато чого зробив для благоустрою міста. Пішов з посади на підвищення, – розповідає Тетяна Рязанова.

Сьогодні Олександр Старух, який 24 січня склав обов’язки голови області, на своєму офіційному Телеграм-каналі привітав Юрія Малашка:

Президент України призначив нового начальника Запорізької обласної військової адміністрації. Ним став Юрій Малашко, співробітник Служби Безпеки України, який має досвід керівної роботи на посадах у військово-цивільних адміністраціях Донбасу. Саме зараз, коли ворог намагатиметься взяти реванш, а ми – повернути втрачене, області конче необхідний такий очільник. В добру путь, пане Юрію! Наближаємо перемогу разом!

Соціолог, керівник соціологічної компанії IRG Фелікс Хрустальов вважає, що до звільнення Старуха могли призвести репутаційні втрати, які понесла його команда.

30 серпня детективи НАБУ разом з департаментом контррозвідки Служби безпеки України провели понад 20 обшуків у Запоріжжі (у міськраді, обласній військовій адміністрації, складських та у житлових приміщеннях можливих причетних до злочину осіб) у межах розслідування за фактом можливого незаконного привласнення гуманітарної допомоги, легалізації доходів, одержаної злочинним шляхом, та незаконного збагачення.